З чого все почалось?

 



10.11.1999 р. між іншими документами я випадково прочитав лист-прохання Єпископа Зборівської Єпархії М.Колтуна (Ч.99-466) до голови Бережанської міської ради С.Гурського про те, що Зборівська Єпархія «…ставить Вас до відома, що відповідно до рішення шостої сесії Тернопільської обласної ради від 2 квітня 1999 р. №62 комплекс споруд «Мисливського палацу» в с. Рай Бережанського району передано у власність Зборівської Єпархії»… «просимо прийняти відповідне рішення і застосування для вивільнення нам переданих у власність будівель, а саме: першого поверху Будинку прислуги».

 

Мене як «молодого» депутата (я ним став в вересні 1998 р.) збурило те, що на першому поверсі «Будинку прислуги», про який йдеться в листі, декілька десятків років тому і зараз знаходився дитячий садок «РОСИНКА».

 

Зважаючи на серйозність питання (йдеться про закриття дитячого закладу в селі), я вирішив вивчити (по можливості) всі документи, які стосуються дитячого садочку і взагалі «Мисливського палацу», тим більше, що це – моя виборча дільниця.

 

Довелося переглянути рішення сесій міської і районної ради, більшість яких були вже в архіві, починаючи з 1993 р. Із змістом цих документів (не всіх) хочу поділитися з Вами. Беручи до уваги серйозність документів, буду їх описувати за їхніми номерами і числами, а також подавати їх короткий зміст.

 

 

 

24.05.1995р. №98. Рішенням сесії міської ради було відмовлено в передачі будівель Мисливського палацу Зборівській Єпархії.

 

17.05.1996 №145. Міською радою прийнято рішення, що «Будинок прислуги» підлягає приватизації через аукціон.

 

27.11.1996 №554. Лист голови РДА І.Синишина «…пропоную на сесії міської ради розглянути і позитивно вирішити питання про безоплатну передачу будівель «Мисливського палацу» Зборівській Єпархії».

 

17.10.1997 №325. Рішенням сесії міської ради «…лист № 554, прийняти до відома…»

 

29.11.1996 Звернення Зборівської Єпархії «…безкоштовно передати склади, мед. пункт… які знаходяться на території Мисливського палацу.

 

18.03.1997 №01-13/156. Лист начальника містобудування та архітектури Тернопільської ОДА О.Заліщука про закриття дитячого садка «Росинка» і вивільнення першого поверху, де він знаходиться, оскільки «Будинок прислуги» включений в комплекс споруд Мисливського палацу і переданий у власність Зборівській Єпархії.

 

22.04.1997 №236. Рішенням сесії міської ради «…про дальше функціонування дитячого садка «Росинка».

 

9.06.1998 №50. Лист О.Заліщука до голови міста С.Гурського «…про закриття дитсадка «Росинка» і передачу будинку прислуги Зборівській Єпархії».

 

Зрозумівши, що міська рада не дасть погодження на вище описані дії (спір йшов про недопущення закриття садочку «Росинка» та щоб «Мисливський палац» передати в оренду, а не у власність), 2.04.1999 №62. Тернопільська обласна рада приймає рішення: «…Враховуючи звернення Зборівської Єпархії УГКЦ від 4.01.1999 №99-14, пропозиції управління містобудування… включити до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області комплекс споруд «Мисливського палацу» в с. Рай і передати його у власність Зборівській Єпархії УГКЦ».

 

6.04.1999 відбулася передача споруд, був складений акт передачі, підписаний В.Олійником -головою облради і О.Заліщуком – начальником містобудування та архітектури Тернопільської ОДА з однієї сторони і Єпископом Зборівської Єпархії М.Колтуном з другої сторони.

 

13.04.1999. №11. Бережанським МБТІ видало посвідчення на власність будівель.

 

Зверніть увагу на терміни цього оформлення: 2.04 – рішення про передачу Палацу у власність, 6.04 – відбулась передача Палацу, а 13.04 – видано посвідчення на власність Палацу, причому 3-4.04 і 10-11.04 – вихідні дні. Всього – 8 днів. Попробували б Ви це зробити в такі терміни?! Фантастика…

 

12.05.2001. Лист підписаний громадянами с. Рай та м. Бережани, до голови міста С.Гурського про стурбованість майбутнім та теперішнім станом парку і палацу Потоцького, з проханням дати відповідь, на якій основі «Мисливський палац» був переданий у власність Зборівській Єпархії.

 

12.06.2001 №708. Сесією міської ради прийнято рішення «…звернутися до прокуратури району про законність передачі «Мисливського палацу» в користування (у власність)». Відповіді прокуратури не знайшов.

 

Після реорганізації Зборівської Єпархії «Мисливський палац» і колишній «Будинок прислуги» 24.01.2003 управлінням містобудування і архітектури (О.Заліщуком) розглянуті документи, подані Сокальською Єпархією і дано висновок, що будинок підлягає передачі . Сокальській Єпархії у 2003 р. шляхом переоформлення правовстановлюючих документів.

 

28.01.2003 №175. Виконком Бережанської міської ради приймає рішення про оформлення права колективної власності на Мисливський палац і допоміжні приміщення за Сокальською Єпархією і Бережанському ОК МБТІ зареєструвати дані приміщення і видати свідоцтво на право колективної власності на вищевказані приміщення. Головуючим на виконкомі був міський голова В.Зорик. На даному виконкомі я виступив з пропозицією віддати дані приміщення в оренду, але виконком мене не підтримав.

 

 

А тепер питання: чи є порушення закону в даних рішеннях високоповажних осіб? Чи мала право обласна рада приймати таке рішення без погодження Бережанської міської і районної рад, так як дані будівлі і парк знаходяться на їхній території і використовуються жителями с.Рай та м. Бережани для відпочинку (як рекреаційна зона)?

 

А як цікаво придумали: «…включити до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад ОБЛАСТІ». І вся ця хитрість зводиться до одного: мати право передати у власність будівлі. Мало того, вирішили передати у власність не «Мисливський палац», а комплекс споруд «Мисливського палацу», це ж потрібно було так все пов’язати, і звідки взявся «комплекс споруд» і хто автор такої назви?..

 

Хотів би запитати п. Заліщука, в минулому начальника містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації (зараз на пенсії ), так як майже на всіх документах є його підписи: як сталося так, що «Будинок прислуги» включили в комплекс споруд «Мисливського палацу»? Цікаво, чи знали Ви і ваша команда, пане Заліщук, що «Будинок прислуги» тоді ще стояв на балансі міської ради? Скажу Вам по секрету, що його зняли з балансу міської ради в 2006 р., та ви разом із обласною радою «заникали» ще в 1999 р. без дозволу міської ради?..

 

А як бути з тим, що не комплекс споруд, а «Мисливський палац», який має охор. №644, до сьогодні входить до переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затверджений Законом України від 23.09.2008 №574-VI? Крім того, в додатку до рішення №276 від 4.03.2004 Тернопільської обласної ради «Мисливський палац» з ландшафтним парком з усіма допоміжними будівлями охор. №644 входять в перелік пам’яток, які не підлягають приватизації. І що Ви і команда не мали права приймати це рішення на місцевому рівні, порушуючи вище згаданий Закон України!

 

 

 

На мою думку, ще до сьогодні дане питання для прокурора є актуальним. Чи «поїзд пішов»?..

 

Мене цікавила доля садочка «Росинка». При перегляді законів України я знайшов статтю, де йшла мова про заборону закриття в сільській місцевості дошкільних закладів, початкових шкіл без рішення загальних зборів села або референдуму.

 

На сесію міської ради мною був внесений проект рішення про недопустимість закриття садочка в с. Рай. Було запропоновано Зборівській Єпархії вирішити питання про придбання альтернативного приміщення для перенесення садочку «Росинка». Сесією міськради рішенням №376 від 18.11.1999 цей проект був підтриманий.

 

У 2001 р. був розірваний договір оренди будинку в с. Рай, в якому знаходився авіаційний «Маяк». Я звернувся до міського голови С.Гурського про використання даного приміщення під дитячий садочок. Пан Гурський і в подальшому сесія міської ради дали відповідний дозвіл. Було запропоновано керівництву благодійного фонду «Брати милосердя» вивільнити перший поверх «Будинку прислуги» і допомогти в ремонті вищезгаданого приміщення, щоб перевести туди дітей. Вони дали згоду і, затративши великі, як для нас кошти, зробили ремонт будинку, де зараз знаходиться дитячий садок «Росинка».

 

Хочу від свого імені і імені жителів села Рай подякувати С.Гурському за допомогу в збереженні дитячого садка в селі Рай. Якби не його підтримка – садочка в селі не було б. Що тільки не шукали, скільки комісій було призначено і все для одного: закрити садок. В мене склалася думка, що хтось «поклав» око на цю будівлю…

 

У 2015 р. стояло питання про передачу садочка в підпорядкування районній раді. Дякуючи міському голові В.Музичці та підтримці депутатів міської ради, цього не сталося. Беручи до уваги бюджет районної ради – перспектива існування садочку була б сумнівною.

 

Мене дивує одне: як можуть тверезо думаючі особи не знати того, що якщо в селі не буде церкви, школи, будинку культури, дитячого садочка – села не буде?

Маркіян Іванкевич,

депутат Бережанської міської ради

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини
22:10, 5 Листопада, 2024

Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини

ТОП новини тернопільщини: