За даними опитування, третина українців переконані, що влада нічого не робить, щоб зупинити війну.
Перегляньте також:
- У Теребовлі тимчасово закриють переправу біля реконструйованого моста
- Спортсмен з Тернопільщини здобув нагороду на Кубку з рукопашного бою у Чернівцях
Близько половини українців називають пріоритетним завданням для влади зупинити війну на Сході України, свідчать результати травневого опитування Центру соціальних досліджень «Софія».
При цьому понад 60% респондентів вважають, що війну треба зупинити навіть шляхом відмови від окупованих територій, однак при цьому переважна більшість не схвалює офіційного визнання незалежності ДНР і ЛНР.
Згідно з даними соцдослідження, з 12 запропонованих ключових завдань для влади 48,5% опитаних назвали пріоритетним «припинення війни». На другому місці — завдання «покращити економічну ситуацію та створити робочі місця» (15,6%).
Більшість (61,8%) опитаних вважає, що головне — зупинити війну, навіть якщо доведеться відмовитися від окупованих територій. Частка тих, хто виступає за подовження військових дій до повного звільнення окупованих територій, становить 22,9%. Не визначилися з відповіддю 15,3% респондентів.
Однак переважна більшість (понад 70%) респондентів вважає неприйнятним визнання незалежності ДНР і ЛНР. Повністю чи частково згодні з цим лише 12,7%.
45,2% опитаних вважають можливим піти на певні поступки під час переговорів з метою припинення війни на Донбасі і нормалізації відносин з Російською Федерацією. Водночас 38,6% респондентів дотримуються думки, що на поступки йти не можна. Не визначилися з відповіддю 16,2%.
Щодо оцінки дій влади щодо припинення війни на Донбасі лише 12,2% опитаних вважають, що Президент і Уряд роблять усе, що від них залежить для того, щоб зупинити збройний конфлікт. Третина (33,5%) респондентів дотримується думки, що влада для цього «практично нічого не робить». 48,7% опитаних схильні думати, що влада «дещо робить, але цього явно недостатньо». Немає відповіді у 5,6%.
Крім того, респондентам запропонували оцінити прийнятність певних заходів, мета яких сприяти припиненню війни на Донбасі і нормалізації відносин з Росією. Жоден із запропонованих варіантів не набрав більшості голосів, при цьому частіше за інші варіанти називали перегляд Угоди про асоціацію з Євросоюзом і створення зони вільної торгівлі (тією чи тією мірою прийнятною вважають цю міру 36,5% опитаних), підтвердження позаблокового статусу України і відмову від вступу в НАТО (35,5%).
Опитування було проведено 6-18 травня у всіх адміністративних областях України. У Донецькій і Луганській областях опитування проводили на території, що її контролює офіційна влада України. У Криму опитування не проводили. Загалом було опитано 3609 респондентів від 18 років і старші. Добірка репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування — індивідуальне інтерв’ю за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 2%.