Попри очікуване рішення ЄС про безвізовий режим для громадян України, на практиці посольствам та консульствам шенгенських країн певний час доведеться видавати візи українцям.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
З такою заявою виступив на прес-конференції в Києві посол Польщі в Україні Генрик Літвін. “Побутує така думка у суспільстві, що рішення про безвізовий режим означає повну лібералізацію руху. На жаль, це не так”, – зазначив він. Посол нагадав, що безвізовий режим поширюватиметься лише на власників біометричних паспортів, а також лише на короткострокові поїздки і не поширюватиметься на тих, хто прямує до ЄС з метою працевлаштування, навчання чи для постійного проживання.
“Тому ми не будемо – принаймні, відразу – ліквідовувати наші візові відділи, і навіть при безвізовому режимі будемо працювати деякий час”, – повідомив посол.
“Національні візи будуть видаватися як і раніше. Громадяни України, у яких не буде біометричного паспорта, також будуть вимушені звертатися до консульств за візами”, – зазначив Генрік Літвін. За минулий рік Польща видала заявникам з України 833 тисячі віз, 277 тисяч з яких – національні візи (з дозволом на тривале перебування у Польщі).
Як повідомляла “Європейська правда”, за підсумками 2014 року Польща, попри конфлікт на Сході, зберегла минулорічну частку відмов (1,8% серед шенгенських віз). Найменший шанс отримати відмову – у заявників, що подаються в Києві.
Наразі в Україні працює 6 консульських установ Польщі – в Києві, Львові, Луцьку, Вінниці, Одесі та в Харкові. Ще два генконсульства – в Севастополі та в Донецьку – Варшаві довелося закрити через анексію Криму та вторгнення РФ до України.