«Багі» — це вантажівка, всюдихід та навіть платформа для знищення противника.
Перші багі з’явилися в США в далекі 50-ті. Для їхнього виготовлення використовували старі автомобілі Фольксваген Жук. Від зменшувальної форми назви «жука» – Volkswagen Bug і утворилося слово «buggy» – «жучок».
Перегляньте також:
- «Народжені бути вільними»: у Тернополі відбудеться благодійний мистецький проєкт
- Тернопільський благодійний фонд допоміг навчальному центру ЗСУ
Американські військові досі використовують легкі «жучків»DVP та LSV для патрулювання і ведення бойових дій в пустелях. З початком російської агресії в 2014 році, питання забезпечення військових спеціалізованим транспортом стало одним з найважливіших викликів для оборонного сектору України. З тих пір, винахідники та ентузіасти створили не одну модель «багі».
В ході переробки, з машин цього типу зазвичай знімають кузов, крила та двері. І такий собі «полегшений» варіант може навіть здатися ненадійним. Утім, якщо таке враження виникає – дарма – запевняє водій багі, воїн на псевдо «Жора» з 42 окремої механізованої бригади. Він вичерпно пояснив, що ж це звір такий. Точніше «жук».
«Все на ній возим. Все, шо треба. Зараз будемо ліс возить – бліндажі перекривать. Відстань дозволяє. Візьмем образно “Газель” чи шось таке… Ну повезіть в ній людей. Ви шось побачите в ній? Ви ж нічого не побачите. А тут в тебе перевага. Та ж сама фпвішка, вони зараз сильно працюють. Дрон то ще таке. А от фпвішка і прильот – ти завжди можеш з неї вискочить. Реакція в тебе ж єсть. Справа в тому, шо вона відкрита. Навіть якщо та сама фпвішка летить, ти можеш її побачить і розстрілять…» — поділився Жора
У мирному житті, «жучки» часто використовуються у автоспорті на рівні із квадроциклами.
Вибухи на Тернопільщині: вночі ворожі шахеди долетіли до західних регіонів