“Грошова допомога від ООН”: поліція застерігає — аферисти знову активізувались.
Стара, але дієва схема обману: шахраї знову маскуються під міжнародні організації, щоб отримати доступ до ваших фінансів. Зловмисники, користуючись складним становищем людей, обіцяють гроші, надсилаючи фішингові посилання. Так вони отримують доступ до банківських акаунтів. В результаті потерпілі втрачають всі свої кошти.
Перегляньте також:
- Шахрай видав себе за брата 69-річного тернополянина, щоб у вкрасти у нього 110 000 гривень
- Шахрай що видав себе за банкіра, обчистив жителя Чортківщини на понад 100 000 гривень
Поцілія повідомила, що нещодавно до них за допомогою звернувся 57-річний чоловік. Мешканець обласного центру розповів, що побачив у популярному месенджері оголошення про грошову допомогу, начебто від ООН. Аби отримати кошти, начебто потрібно було заповнити заяву. Дотримуючись інструкцій, потерпілий ввів свої банківські реквізити, CVV-код та PIN-код картки. Опісля тернополянину прийшло сповіщення про списання понад 21 000 гривень з його рахунку.
Відповідно до ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), поліція розпочала кримінальне провадження. Слідчі проводять заходи, аби встановити особу зловмисника.
Щоб убезпечити свої гроші:
- Ігноруйте повідомлення про швидкі виплати, які приходять у соцмережах чи месенджерах.
- Ніколи не переходьте за невідомими посиланнями.
- Не вводьте дані своєї картки на сумнівних сайтах.
- Перевіряйте інформацію тільки на офіційних ресурсах. Якщо вам нарахували допомогу, ви отримаєтє повідомлення в банківському застосунку або додатку Дія.
Якщо вас ошукали аферисти, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.
Шахраї обікрали пенсіонера з Тернопільщини, пообіцявши одноразову допомогу