Лариса Римар ініціює розробку нової Програми приватизації  обласних об’єктів комунальної власності на 2017 рік

Опубліковано:
12 Вересня, 2016 о 16:56

За умови проведення  чесної та прозорої процедури приватизації  шляхом проведення аукціону,  є шанс залучити у обласний бюджет суттєві надходження, які за цільовим методом  можна скерувати на нагальні потреби  інших комунальних закладів», – пише депутат облради Лариса Римар на своїй сторінці у Фейсбук.

 



Нагадаю, що попередня програма приватизації  з переліком  45 об’єктів , виконана частково: продано лише кілька об’єктів у Тернополі та Бережанах.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як річка Дністер отримала свою назву?

 

Першочергово мова йде про  приватизацію у 2017 році тих об’єктів, які не використовуються, не експлуатуються та не передані, або ж не можуть бути передані в оренду. Серед них – об’єкти незавершеного будівництва, та такі, що не експлуатуються більше 5  років.  За моїм аналізом таких об’єктів є  кілька десятків,  переважна більшість їх у свій час передали на баланс комунальних підприємств «Архбудсервіс», «Тернопількомунінвест», «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний центр» та інші, з метою уникнення або арешту за виконавчими провадженнями, або відчуження.

 

Наполягатиму, аби до цього переліку обов’язково був  включений об’єкт –  незавершене будівництво, що заходиться у селі Устечко Заліщицького району. Нагадаю, що у 2011 році Тернопільська обласна рада вдруге  (і в останнє)  у своїй історії перемогла у конкурсі  проектів  Державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування в Україні. Особисто на рівні Києва цей проект лобіював на той час депутат облради Степан Барна. 

 

Ідея проекту була дуже зрозумілою  і цікавою для розвитку туризму: в селі Устечко  на Дністрі створити центр водного туризму та відкрити Туристично-відпочинковий центр на 20 ліжко-місць, який після введення в експлуатацію мав стати підрозділом комунального підприємства «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний центр». Це дало б можливість підприємству заробляти  самостійно кошти, а не клянчити щороку з обласного бюджету.

 

Мою ідею (на той час я була керівником проекту і директором підприємства) підтримав тодішній голова облради Олексій Кайда, але адміністрація на чолі з Хоптяном,  через постійну «війну» з облрадою, так і не спромоглася віднайти кошти для завершення будівництва. Після мого звільнення за власним бажанням з посади директора  ні в кого руки до цього об’єкту так і не  дійшли.  Сьогодні для його завершення потрібно не менше 5 мільйонів гривень. Таких грошей в бюджеті немає, а тому потрібно залучати інвесторів!

 

Ідея розвивати цей напрямок туризму  у мене виникла давно. Вперше я побувала в Устечку  на Дністрі разом з першим секретарем Посольства Нідерландів в Україні, під час його візиту на Тернопілля.  Ми були вражені краєвидами і красою цього краю (на фото зафіксований вид села Устечка з мосту, який з’єднує Тернопільщину та Івано-Франківщину).

 

Пізніше, уже коли була директор підприємства, у 2012 році ініціювала Всеукраїнський фестиваль-змагання «Дністрові перегони». 14 команд на туристичних катамаранах  змагалися на швидкість від Устечка до села Печорна. Шкода, що цей фестиваль більше не проводиться, бо є гарним способом популяризації Тернопілля, як туристичного краю.

 

Для довідки. Село  Устечко Заліщицького району розташоване біля місця, де річка Джурин впадає у Дністер. Входить у зону Дністровського каньйону,  який за показниками комфортності клімату, пейзажної різноманітності, значної кількості об’єктів природо-заповідного фонду (заказників, пам’яток природи), унікальних ландшафтних комплексів, використанню лікувальних гідромінеральних ресурсів, де формуються рекреаційні ландшафти лікувального підкласу, можливих численних лікувально-профілактичних закладів, можливості проведення прогулянкових, пізнавальних і спортивних екскурсій – має найсприятливіші перспективи для розвитку рекреації в Україні на рівні з Карпатами та Кримом.

 

На фото: макет туристично-відпочинкового центру та вид з мосту через Дністер на село Устечко.

 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Учасники круглого столу: «Інструментів  контролю за використанням бюджетних коштів достатньо. Потрібна активізація громадянського суспільства!»

Опубліковано:
2 Серпня, 2016 о 14:53

29 липня 2016 року  у Тернополі відбувся круглий стіл на тему: «Інструменти громадського контролю за використанням бюджетних коштів: практика застосування в Тернопільській області».

 



Під час зібрання учасники обговорили  шляхи посилення громадського контролю за використанням коштів місцевих бюджетів. В ході заходу були презентовані результати аналізу практики використання інструментів громадського контролю у Тернопільській області.

 

Експерт проекту Ольга МАЗАЄВА проаналізувала, які інструменти  контролю існують, та яким чином вони використовуються громадськими активістами в Тернопільській області. «Є чотири найбільш дієвих способи контролю за діями влади: звернення/петиції, аналіз відкритих джерел, запити на інформацію та громадська експертиза. Прикро, але існують перешкоди для використання цих інструментів. Так при ненаданні відповіді на запити/звернення доступу до правосуддя громадським організаціям перешкоджають високі ставки судового збору (з вересня 2015 року для того щоб громадській організації звернутися до суду, потрібно сплатити судовий збір в розмірі мінімальної заробітної плати), відкриті ресурси органів влади (офіційні інтернет-сайти) практично не містять інформації про бюджети, а громадські експертизи в Тернопільській області взагалі жодного разу не проводились», – зазначила Ольга МАЗАЄВА.

 

Учасники круглого столу  погодились з думкою, що у питанні контролю за діями влади в процесі розпорядження бюджетними коштами, громадські активісти не завжди мають достатньої компетенції, знань та досвіду.

На думку керівника проекту  «Громадський контроль за використанням бюджетних коштів – пріоритет у боротьбі з корупцією» Лариси РИМАР, потрібно на законодавчому рівні встановити чіткий перелік відомостей про бюджет, які обов’язково мають бути оприлюднені, включаючи інформацію про так звані «первинні» бюджетні запити одержувачів бюджетних коштів. «На відміну від порядку складання проекту державного бюджету, яким передбачається обов’язкове оприлюднення бюджетних запитів після внесення проекту документу в парламент, при складанні місцевих бюджетів ця процедура Бюджетним кодексом не передбачена. Відповідно, місцеві бюджети формують в «ручному режимі» без участі громадськості», – каже Лариса РИМАР.

 

Назар ЗЕЛІНКА, депутат міської ради, директор ГО «Центр комунікативних студій» поінформував присутніх про ухвалення Тернопільською міською радою бюджетного регламенту, який передбачає створення робочої групи з числа депутатів міськради і посадових осіб міськвиконкому, яка буде опрацьовувати бюджетні запити розпорядників бюджетних коштів та визначати пріоритети  у плануванні витрат.

 

Про результати проекту «Громадський моніторинг відкритості місцевих бюджетів в Тернопільській області» учасників круглого столу поінформував голова ТМО «Нівроку» Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ. Від поділився досвідом боротьби з ігноруванням чиновниками норм Закону України «Про доступ до публічної інформації». «В рамках нашого проекту ми змусили через суд Коропецьку селищну раду надати нам повну відповідь на наш запит», – повідомив Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ. Це має стати гарним уроком та прикладом для наслідування  іншими чиновниками, вважає громадський діяч.

За результатами  обговорення учасники круглого столу ухвалили резолюцію.

 

Участь у роботі круглого столу взяли: депутат Тернопільської міської ради, секретар постійної депутатської комісії міськради з питань бюджету та фінансів Назар ЗЕЛІНКА, депутати Тернопільської обласної ради Лариса РИМАР, Олександр БАШТА, Інна ВОВЧОК та Роман НИТКА, голова ТМО «Нівроку» Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ,  голова ГО «Центр по боротьбі з корупцією» Сергій БІЛИЙ, голова ГО «Спілка молодіжного самоврядування» Ігор ПРОЦИК,  голова ТМГО «Товариство Тернопіль-Тирасполь» Іван МАРЧУК,  активісти Тернопільської обласної Асоціації Жінок Людмила ТУРКОТ і Марія МАЦУК, член Громадської ради при Тернопільській ОДА Ігор ЛЯХ, монітор проекту «Омбудсман+» Центру демократії та верховенства права Ольга МАЗАЄВА, керівник БФ «Агнес» Оксана КИРИЧЕНКО (смт Очеретино Донецької області),  громадський активіст Сергій РЕШЕТНИК (м. Запоріжжя), представники ЗМІ.

           

Довідково.

 

Захід відбувся в рамках проекту «Громадський контроль за використанням бюджетних коштів – пріоритет у боротьбі з корупцією», який впроваджується у Тернопільській області за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні в рамках грантового конкурсу «Боротися з корупцією, будувати прозорість!»

 

Мета проекту «Громадський контроль за використанням бюджетних коштів – пріоритет у боротьбі з корупцією» – активізувати громадськість Тернопільської області у сфері боротьби з корупцією та посилити громадський контроль за використанням коштів місцевих бюджетів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Про події Революції Гідності та героїзм українського народу  на Тернопільщині розповідатимуть юним поколінням

Опубліковано:
24 Листопада, 2015 о 15:53

Про це під час засідання Тернопільського прес-клубу повідомив заступник начальника управління комінікації із громадськістю ОДА Володимир Бобко. “Героїчні сторінки новітньої  історії  боротьби українців за власну державність не можуть обмежуватися одним днем. У цей час, коли наша держава та увесь світ згадуть події дворічної давності – від перших мирних протестів студентів у столиці  та брутального їх розгону із жахливими побоями, супротив громадськості задля  захисту прав та свобод, гарантованих Конституцією,  до велемасштабної Революції Гідності – у Тернополі та області відбуватиметься багато заходів. У  школах, вишах будуть зустрічі із учасниками Майдану,  проводитимуться виставки у музеях та бібліотеках, конференції, відкриті уроки, зібрання громадськості, вшанування Героїв Небесної Сотні”. Кожен, хто має бажання більше довідатися про ті криваві та чорні дні для нашої держави, матиме згоду  пізнати великий пласт інформації.

 



Керівник департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський наголосив, що усі родини загиблих під час розстрілів на Майдані отримали визначену державою грошову допомогу. Надавалася вона і тим, хто мав тілесні ушкодження різної складності. Загалом на суму понад 2 мільйона гривень.

 

За інформацією заступника керівника департаменту охорони здоровя Володимира Курила, в області утворено постійнодіючий оперативний штаб з координації медичної діяльності потерпілим, усім надвалася медична допомога та консультації необхідних спеціалістів. “У медичні заклади області звернулося 83 пацієнети, з яких 67 отримали стаціонарне лікування, 9-ьом надане амбулаторне лікування, а 7 учасників пройшли реабілітаціне лікування на базі Більче-Золотецької лікарні”.

 

Володимир Курило також наголосив на тому, що у Польщу для лікування було доставлено 2 пацієнта, а в Румунію – 1.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





18 вересня, о 19:00 у «Бункермуз» відкриття виставки художника із Запоріжжя Ґаґіка Курґіняна «Доброго ранку, Сайгоне!»

Опубліковано:
15 Вересня, 2015 о 17:12

Цієї п’ятниці, 18 вересня, о 19:00 у тернопільській арт-галереї «Бункермуз» розпочнеться відкриття виставки художника із Запоріжжя Ґаґіка Курґіняна «Доброго ранку, Сайгоне!»

Про живопис цього митця кажуть, що він індивідуальний, вимогливий до глядача, до рівня сприйняття та переконливо-провокативний.



Ґаґік Курґінян: «Тільки напівнавіжені митці, скиглячи, як вовки, і грюкаючи, немов металеві сміттєві баки у Нью-Йорку вранці, втілюють нашу хворобливу беззахисну та скуйовджену реальність у ще більш хворобливих, відверто тупих і сором’язливо-придуркуватих рефлексіях, можливо, сподіваючись, що це відволікатиме від нашого пригніченого копирсання у власному смітті із закривавленою одежиною, мертвим, загорнутим у целофан тілом Леннона, у безпорадних спробах взяти на себе функцію відсутньої вертикалі… Тому кожного ранку, ховаючи обличчя із напівзаплющеними почервонілими очима, фальшиво-бадьорі: «Доброго ранку, Сайгоне!»

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: