За умови проведення чесної та прозорої процедури приватизації шляхом проведення аукціону, є шанс залучити у обласний бюджет суттєві надходження, які за цільовим методом можна скерувати на нагальні потреби інших комунальних закладів», – пише депутат облради Лариса Римар на своїй сторінці у Фейсбук.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині чоловік вистрілив у себе. Тепер йому загрожує кримінальна відповідальність
- Після понад двох років полону, військового з Тернопільщини зустріли всім селом
Нагадаю, що попередня програма приватизації з переліком 45 об’єктів , виконана частково: продано лише кілька об’єктів у Тернополі та Бережанах.
Першочергово мова йде про приватизацію у 2017 році тих об’єктів, які не використовуються, не експлуатуються та не передані, або ж не можуть бути передані в оренду. Серед них – об’єкти незавершеного будівництва, та такі, що не експлуатуються більше 5 років. За моїм аналізом таких об’єктів є кілька десятків, переважна більшість їх у свій час передали на баланс комунальних підприємств «Архбудсервіс», «Тернопількомунінвест», «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний центр» та інші, з метою уникнення або арешту за виконавчими провадженнями, або відчуження.
Наполягатиму, аби до цього переліку обов’язково був включений об’єкт – незавершене будівництво, що заходиться у селі Устечко Заліщицького району. Нагадаю, що у 2011 році Тернопільська обласна рада вдруге (і в останнє) у своїй історії перемогла у конкурсі проектів Державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування в Україні. Особисто на рівні Києва цей проект лобіював на той час депутат облради Степан Барна.
Ідея проекту була дуже зрозумілою і цікавою для розвитку туризму: в селі Устечко на Дністрі створити центр водного туризму та відкрити Туристично-відпочинковий центр на 20 ліжко-місць, який після введення в експлуатацію мав стати підрозділом комунального підприємства «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний центр». Це дало б можливість підприємству заробляти самостійно кошти, а не клянчити щороку з обласного бюджету.
Мою ідею (на той час я була керівником проекту і директором підприємства) підтримав тодішній голова облради Олексій Кайда, але адміністрація на чолі з Хоптяном, через постійну «війну» з облрадою, так і не спромоглася віднайти кошти для завершення будівництва. Після мого звільнення за власним бажанням з посади директора ні в кого руки до цього об’єкту так і не дійшли. Сьогодні для його завершення потрібно не менше 5 мільйонів гривень. Таких грошей в бюджеті немає, а тому потрібно залучати інвесторів!
Ідея розвивати цей напрямок туризму у мене виникла давно. Вперше я побувала в Устечку на Дністрі разом з першим секретарем Посольства Нідерландів в Україні, під час його візиту на Тернопілля. Ми були вражені краєвидами і красою цього краю (на фото зафіксований вид села Устечка з мосту, який з’єднує Тернопільщину та Івано-Франківщину).
Пізніше, уже коли була директор підприємства, у 2012 році ініціювала Всеукраїнський фестиваль-змагання «Дністрові перегони». 14 команд на туристичних катамаранах змагалися на швидкість від Устечка до села Печорна. Шкода, що цей фестиваль більше не проводиться, бо є гарним способом популяризації Тернопілля, як туристичного краю.
Для довідки. Село Устечко Заліщицького району розташоване біля місця, де річка Джурин впадає у Дністер. Входить у зону Дністровського каньйону, який за показниками комфортності клімату, пейзажної різноманітності, значної кількості об’єктів природо-заповідного фонду (заказників, пам’яток природи), унікальних ландшафтних комплексів, використанню лікувальних гідромінеральних ресурсів, де формуються рекреаційні ландшафти лікувального підкласу, можливих численних лікувально-профілактичних закладів, можливості проведення прогулянкових, пізнавальних і спортивних екскурсій – має найсприятливіші перспективи для розвитку рекреації в Україні на рівні з Карпатами та Кримом.
На фото: макет туристично-відпочинкового центру та вид з мосту через Дністер на село Устечко.