18 травня Україна, з метою збереження історичної пам’яті увічнення великої людської, громадської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, відзначає 71-річницю депортації кримськотатарського народу. Депортація кримськотатарського народу є проявом злочинної сутності національної політики станілізму й переконливим їй обвинувальним актом.
Перегляньте також:
- Запорізька блогерка відвідала Бережани і залишилась у захваті
- Син Віктора Павліка під час війни виїхав в Америку
У Копичинській виправній колонії управління ДПтС України в Тернопільській області (№ 112) по відділеннях соціально-психологічної служби та в навчальних закладах при установі, для засуджених було організовано лекції присвячені цій даті.
По молитовних кімнатах установи представниками Православної та Греко-Католицькими конфесіями відслужено панахиду за загиблими під час депортації.
Засудженим господарської обслуги та неповнолітнім ув’язненим, які утримуються в Чортківській установі виконання покарань (№ 26) працівниками соціально-виховної та психологічної служби було прочитано лекцію на тему: «Депортація і виселення населення Криму в роки Другої світової війни, а також продемонстровано відеофільм «Хайтарма» (Повернення), який створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року.
Ця подія не обминула і засуджених Збаразької виправної колонії (№ 63). З метою збереження історичної пам’яті, громадянського виховання і національного примирення осіб, позбавлених волі та гідного вшанування 71-річниці депортації кримськотатарського народу проведено серед засуджених інформаційно-просвітницькі заходи.
З історичної довідки засуджені жінки дізналися, що «депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 р. Депортованим давали на збори від кількох хвилин до півгодини. З Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя їх ешелонами відправляли на схід. До кінця наступного місяця висилили 200 тис. осіб».
У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. Кримські татари вимагають визнати депортацію геноцидом.
Серед засуджених в установі відбуває покарання 18 жінок, які проживали до засудження в Автономній Республіці Крим , в тому числі є одна татарка. В цей день вона відчула підтримку і теплі слова в свою адресу.
Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – побудови економічно і духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Прес-служба управління ДПтС України в Тернопільській області