9 лютого 1880 року – у Заставцях Монастириського району народився вчений-історик, публіцист і громадський діяч Іван Джиджора. Брав активну участь у галицькому політичному житті. Помер 22 квітня 1919 р. у с. Голгофі Підгаєцького району.
9 лютого 1918 року – Терно¬пільщина з усією Волинню була визнана за Українською державою Брестським мирним договором від між УНР і країнами Четверного союзу. Через місяць УЦР прийняла закон про адміністративно-територіальний устрій України. Згідно з цим документом у складі землі Волинь створено Кременецький повіт. 1918-20 на території повіту постійно тривали воєнні дії, її займали німецькі, польські та більшовицькі війська, тому налагодити стабільну діяльність української державної адмі¬ністрації не було змоги.
9 лютого 1920 року – влада ліквідувала Чортківську державну гімназію ім.Юліуша Словацького.
9 лютого 1937 року – помер український письменник, уродженець Тернополя Юліан Опільський (Рудницький Юрій Львович). Автор творів «Іду на вас. Історичне оповідання з часів Святослава (960—972)» «Ідоли падуть», «Опирі» («Упирі «Сумерк», «Танечниця з Пібасту» («нарис з староєгипецького побуту»), «Гарміоне» («нарис із життя Чорномор’я під кінець V віку до Христа»); «Сумерк» («повість із XV віку»); «Вовкулака» («оповідання з XI віку»); «Поцілунок Іштари» («нарис зі старовавілонського побуту»); «Школяр з Мемфісу» («нарис зі староєгипецького побуту»); «Тінь велетня» («оповідання із року 1812»), «Діти Одіна». Похований на Личаківському цвинтарі.
9 лютого 1945 року – “дільничний уповноважений В-Дедеркальського РВ НКВС Петрушевський, будучи напідпитку, на хуторі Тури розстріляв ні в чому не повинних 6 чоловік селян, забрав їх майно й спалив два будинки”, а його “колега” зі Зборівського р/в НКВС “Бєлофостов, супроводжуючи заарештованих, напився п’яним і розстріляв п’ятьох із них…”.
9 лютого 1960 року – народився екс-головний тренер тернопільської «Ниви» та бережанської «Лисоні» Петро Червін.