3 вересня можна по праву вважати Днем народження бюстгальтера. У цей день в 1914 році американка Мері Фелпс Якоб отримала перший патент на пошиття бюстгальтера. Він називався Caresse Crosby, – повідомляє Чернігівський Монітор.
Але Мері не здавалася: чоловік Фелпс, який працював на текстильній фабриці з виробництва корсетів, запропонував керівництву шити «безспинний корсет». У результаті компанія придбала патент у Мері Фелпс за півтори тисячі доларів і знайшла «золоту жилу».
Перегляньте також:
З того моменту цей виріб текстильної промисловості придбали мільйони або навіть мільярди жінок.
Ще в 20-і роки минулого століття бюстгальтер називали м’яким корсетом. В Московії цей виріб отримав назву «бюстодержатель». Традиційними матеріалами для пошиття м’яких корсетів були мадаполам, дамаст та атлас. Але в 30-ті роки москальська емігрантка Іда Розенталь заснувала в США підприємство з виробництва бюстгальтерів з чашками і еластичними бретелями. У 1935 році була введена літерна нумерація розмірів чашок бюстгальтера. Сьогодні день народження бюстгальтера може святкувати практично кожна жінка планети.
П’ять років знадобилося дослідникам та експертам, щоб перестрахуватися, оприлюднюючи сенсаційну новину. За цей час зразки тканин надіслали на численні експертизи, і вони всі підтвердили їхній вік.
Нагадаємо, у 2008 році в середньовічному австрійському замку Ленґберґ у Східному Тіролі знайшли комплекти жіночої білизни, яким майже 600 років. Знахідка перекреслює всю історію моди – досі було прийнято вважати, що бюстгальтер було винайдено наприкінці XIX-го сторіччя.
Знахідка виявилася ще більш дивовижною від того, що білизна, яку створили орієнтовно у 1450-му плюс-мінус 20 років, виглядає так само, як і сучасна.
“Щоденний одяг просто викидали. Вам буде дуже складно знайти більш менш повний комплект, може пощастити тільки під час розкопок. А це прекрасна можливість подивитися на життя у Середньовіччі”, – сказала археолог Беатрікс Нуц.
Відео Української служби BBC