30 червня виповнюється 75 років з дня проголошення у Львові Акту відновлення Української Державності

Опубліковано:
30 Червня, 2016 о 10:53

Відновлена Актом 30 червня 1941 р. Українська Держава стала логічним продовженням державотворчих змагань української нації в ХХ столітті і створених нею державних форм самоорганізації – УНР, ЗУНР, Карпатської України.

 100 представників зі всієї України разом з представником УГКЦ Йосифом Сліпим дали зрозуміти окупаційній владі СРСР та Німеччині, що Україна – це Незалежна та суверенна держава, що будь-яка окупаційна влада є ворогом для України.

 

Проголошення Акту відновлення Української Держави показало готовність тодішньої еліти української нації йти на самопожертву заради Батьківщини. Відмова підпорядкуватися вимозі Німеччини скасувати Акт та розпустити уряд України потягнула за собою арешти, фізичне знищення та запроторення в тюрми і концтабори Ярослава Стецька, Степана Бандери, інших членів новоствореного уряду і провідного членства ОУН.

 

Однак, Акт відновлення Української держави став могутнім поштовхом до створення Української Повстанської Армії, розгортання масового руху опору, чинником, що вплинув на хід та результати Другої світової війни.

 

Акт відновлення Української Держави став одним із найяскравіших символів української визвольної боротьби, який надихає і сучасних захисників східних кордонів України.

 

Без Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року не було б Декларації про державний суверенітет від 16 липня 1990 року, не було б Акту проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року.

 

У 1941 році українські патріоти на чолі зі Степаном Бандерою заклали фундамент української державності, який не змогли знищити ні нацистська, ні комуністична окупація.

 

Слава провідникам української нації! Слава Україні!

 

Міський голова Тернополя                                                                              Сергій Надал

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: