3 січня 1867 року – в с.Красносільці Збаразького району народилася українська письменниця, прозаїк, публіцист, педагог Євгенія Бохенська
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Після закінчення вчительської семінарії з 1885 по 1944 роки працювала вчителькою: спочатку в рідному селі, а потім в інших місцях. Майже шість десятиліть навчала вона сільських дітей, здобувши заслужену славу однієї з найкращих учительок Галичини. Одночасно з педагогічною роботою Є. Бохенська займалася й літературною діяльністю. Євгенія Бохенська залишила в спадок також записи пісенного фольклору, прислів’їв, приказок, загадок.
На жаль, майже весь особистий архів письменниці пропав під час Другої світової війни.
Померла 30 жовтня 1944 року на Львівщині.
3 січня 1874 року – в с.Постолівка Гусятинського району народився український і польський історик, архівіст, бібліограф, юрист, видавець Євген Барвінський. Офіцерські нагороди: Хрест Ордену Відродження Польщі, Хрест Ордену Білого Лева, орден «Meritul Cultural». У 1928–1935 роках – Генеральний комісар Польщі по розподілу сілезьких документів; склав у Чехо-Словаччині та Сілезії опис архівних документів колишньої Цєшинської економії. Помер у 1947 році в Кракові, похований на місцевому Раковицькому цвинтарі.
3 січня 1913 року – в с.Ярчівці Зборівського повіту народився командир ВО-3 «Лисоня», полковник УПА Омелян Польовий (псевдо: «Данило Очерет», «Остап», «Іван», «Явір», «Боднар Євстахій») Помер – 12 червня 1999 року.
Очолював Зборівський повітовий провід ОУН. З 1941 року – у курені «Нахтігаль» з 1941 року. 1943 року провід ОУН направив Омеляна Польового у ранзі хорунжого спочатку в Карпати, а потім у Тернопільську область для організації Української Національної Самооборони. Згодом він був призначений командиром Тернопільської Військової Округи ВО-3 «Лисоня», очолив курінь УПА, з яким рейдував поміж численними військами НКВС. Радянський уряд кинув великі сили військ НКВС та внутрішніх військ і регулярної армії для його знищення.
У вересні 1944 року курінь провів низку боїв з військами НКВС. Навесні 1946 року Омеляна Польового заарештували київські органи МДБ. В 1947 році у Львові військовий трибунал засудив його до смертної кари, яку замінено на 25 років тюремних таборів. Відбув термін покарання в таборах Колими, Братську, Мордовії. У червні 1971 року звільнений, приїхав у Тернопіль. Помер у 1999 році. Похований на Тернопільському міському цвинтарі.
3 січня 1919 року – уродженець Тернопільщини Сидір Голубович затверджений головою Ради державних секретарів ЗУНР, одночасно обіймав портфелі державних секретарів фінансів і торгівлі та промислу.
3 січня 1919 року – Українська Національна Рада схвалила постанову про з’єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою в Києві.
3 січня 1934 року – у с.Турильчому Борщівського району, народився педагог, поет Михайло Казимирчук. Автор понад 1300 віршів.
3 січня 1940 року – затверджено оргбюро ЦК спілки робітників політосвітніх установ по Тернопільській області.
3 січня 1942 року – в с.Мельниця-Подільська Борщівського району народився український вчений-механік, доктор технічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Олександр Андрійків.
3 січня 1948 року – в м.Бучач народився український футболіст, тренер, Чемпіон України Роман Подарунок. У вищій лізі зіграв 35 матчів, забив 6 м’ячів. Один із найкращих бомбардирів 1-ї групи 1971 (23 м’ячі). Швидкий, рішучий гравець з добрим гольовим чуттям. Після закінчення футбольної кар’єри — тренер, пізніше начальник команди «Металіст». Помер в 2012 році.
3 січня 1950 року – в с.Озерянка Зборівського району народився заслужений лікар України, громадський діяч, депутат Тернопільської обласної ради Євген Дутка.
3 січня 1999 року – в Канаді померла українська письменниця, громадська діячка, уродженка Почаєва . Марія Кремінярівська Авторка 3-х книг під загальною назвою «Оповідання про Надюсю»; прототип героїні – донька Надія. Із них вийшли друком у Кременці «У рідному місті» (1936) та «Надюся у Львові» (1938).
3 січня 2002 року – в районі смт.Микулинці Тернопільської області відбувся землетрус з інтенсивністю 6 балів, але через малу глибину центру його виникнення вже на відстані 20 кілометрів поштовхи не відчувались.
3 січня 2014 року – невідомі близько 20:30 спалили автомобіль автомобіль «Мерседес» члена Тернопільської міської організації ВО «Свобода», депутата Тернопільської міської ради Богдана Попадина, який ставав на захист учасників Євромайдану, котрі перебували під слідством.