Цей день покликаний привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсар (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. В 1997 році Конвенція набрала чинності для України.
Однією з головних умов приєднання до Рамсарської конвенції є створення хоча б одного Рамсарського угіддя на своїй території. Вибір території здійснюється за складною системою критеріїв. Угіддя, проголошені державою Рамсарськими, вносяться секретаріатом Конвенції в перелік водно-болотних угідь міжнародного значення. Інформація про стан цих об’єктів тримається в базі даних Міжнародного бюро по збереженню водно-болотних угідь і постійно обновляється.
Перегляньте також:
- Мотиваційні фрази що рятують військових на полі бою
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
На даний час до Рамсарської конвенції приєдналося 160 держав, а загальна кількість Рамсарських угідь перевищила 2170 і становить загальну площу понад 207 млн. га. Мережа водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні нараховує 33 угіддя загальною площею більше 676 тис. га.
Кілька цікавих фактів:
– Дністровський каньйон, що є найбільшим у Європі не є Рамсарським угіддям.
– На території Тернопільської області немає жодного водно-болотного угіддя міжнародного значення.
– На території області протікає 1401 річка загальною довжиною – 6066 км.
– В області є 26 водосховищ загальною площею водного дзеркала 3579 га, об’ємом води 81,2 млн.м3 і 886 ставків загальною площею водного дзеркала 5627 га, об’ємом води 58,8 млн. м3.
– Найбільша ріка області – Дністер, протікає на південному заході і півдні і є природною межею між Тернопільською, Івано-Франківською і Чернівецькою областями.
– Однією з найдовших приток Дністра на території області є ріка Серет довжиною 242 км, площею водозбору 3,9 тис. км2.
– На водні ресурси Тернопільська область не багата і за водозабезпеченістю займає 15 місце в Україні. В залежності від водності року на одного мешканця в області припадає лише від 1 до 1,5 тис. м3 води на рік.
– Розподіл водних ресурсів по території області нерівномірний. Найменше водозабезпеченими є Борщівський, Гусятинський, Заліщицький та Чортківський райони.
– В області дуже високий рівень розораності річкових водозаборів, при середньоєвропейській розорюваності 30-60% в області ми маємо 75-80%.
– Зараз є велика загроза нищення унікальної природи річки Дністер «новими проектами» будівництва каскаду ГЕС, більша частина яких припадає на територію НПП «Дністровський каньйон».
ЗБЕРЕЖЕМО ДНІСТЕР РАЗОМ!