20 грудня 1897 року – у с.Купчинці Козівського району народився український самодіяльний поет Микола Косар. Ще сімнадцятирічним написав вірш «Ой, їхало царське військо», в якому розповідається про те, як у 1914 році за наказом російського офіцера-чорносотенця був зруйнований пам’ятник Т.Шевченку в Денисові. Під час 1-ї світової війни воював в австрійській армії на Італійському і Сербському фронтах. У 1930 році був пацифікований польськими шовіністами.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
20 грудня 1891 року – на Львівщині народився педагог і освітній діяч, майстер різьблення по дереву Степан Батюк. У 1945 році – переселений на Тернопільщину. Відомий як художник і різьбяр, автор барельєфів і горельєфів «Дума про минуле», «Богдан Хмельницький», «Каменярі», «Тарас Бульба», «Шевченко в засланні» та інших, які неодноразово експонувалися на республіканських і обласних виставках. Автор кількох рукописних праць про історію шкільництва на Лемківщині.
20 грудня 1918 року – в Тернополі почала діяти школа військових телеграфістів ЗУНР, слухачами якої стали 50 гімназистів.
20 грудня 1918 року – на засіданні Ради Державних Секретарів в Тернополі прийнято рішення вступити в переговори з керівництвом Угорщини щодо укладення угоди про товарообмін, а також обмінятись урядовими запевненнями з Румунією про ненапад.
20 грудня 1939 року – вийшла Постанова Ради Народних Комісарів УРСР “Про організацію театрів, музичних колективів, будинків народної творчості у Львівській, Дрогобицькій, Те6рнопільській, Волинській, Рівненській, Станіславській областях”.
20 грудня 1939 року – відбулося перше засідання президії Тернопільського облвиконкому. На ньому затверджено керівників відділів і управлінь. Начальником обласного управління в справах мистецтва було призначено Д. Токаренка, а завідувачем обласного відділу народної освіти – А. Смикалюка.
20 грудня 1940 року – у храмі, під час проповіді, енкаведисти арештували уродженця с.Івачів отця Зиновія Ковалика. В 1941 році, коли німецькі війська почали наступ на Львів, енкаведисти, не маючи змоги забрати в’язнів зі собою і не бажаючи залишати їх на волі, почали їх розстрілювати. Однак о.Зенона їм було замало просто розстріляти: пригадавши йому його проповіді про розп’ятого Христа, енкаведисти на очах співв’язнів розіп’яли отця, прибивши до стіни тюремного коридору.
Коли до Львова ввійшли німецькі війська, вони відчинили всі в’язниці для того, щоб прибрати гори трупів, які вже почали розкладатися. Як розповідають очевидці, найбільшим жахом для них був вигляд розп’ятого священика, в розпорений живіт якого кати засунули мертву недоношену дитину. 24 квітня 2001 року Святійший Отець Іван Павло ІІ підписав декрет про беатифікацію о. Зенона Ковалика як блаженного мученика за Христову Віру. Під час Святої Архієрейської Літургії 27 червня 2001 року Божого у Львові Святійший Отець Іван Павло ІІ проголосив Зенона Ковалика блаженним.
Станом на 20 грудня 1945 року в Тернопільську область, внаслідок депортації українського населення, прибуло 8 577 сімей переселенців з території Польщі, а вибуло до Польщі – 1 250 сімей.
20 грудня 1983 року – створено Тернопільську обласну організацію Національної спілки художників України. До 1992 року її очолював художник-графік Євген Удін.
20 грудня 1991 року – помер офіцер-артилерист, Герой Радянського Союзу, учасник німецько-радянської війни, Почесний громадянин Тернополя Володимир Мильников
Народився в станиці Нижньогнилівська міста Ростов-на-Дону. Війну закінчив на Ельбі. Після війни продовжив службу в армії. В 1951 році закінчив факультет реактивного озброєння Військової академії імені Ф. Є. Дзержинського. Командував 177-ю ракетною бригадою Прикарпатського військового округу. З 1961 року жив у місті Тернопіль, з 1983 року – почесний громадянин міста. Викладав у філіалі Львівського політехнічного інституту. Помер 20 грудня 1991 року.
20 грудня 2005 року – на ХХІV обласній міжспілковій конференції головою обласної ради профспілок обрано Андрія Присяжного.
20 грудня 2013 року – оскільки чимало мешканців Тернопілля перебувало на Майдані в Києві, Тернопільський оргкомітет прийняв рішення роботу Євромайдану у Тернополі перевести в інформаційне русло.