Поряд з використанням класичних лікувальних процедур у сфері щелепно-лицевої хірургії відбувається стрімке розширення можливостей та найменувань стоматологічної допомоги. Наприклад, інноваційна технологія під назвою імплантація зубів — це значущий підсумок науково-технічного прогресу. На сьогодні вона вважається найбільш результативним і якісним способом реставрації зубного ряду. За її допомогою можна відновити одиничний орган або усю щелепу, навіть у дуже важких випадках.
У чому суть методики
Процес імплантація зубів являє собою хірургічну операцію і подальше ортопедичне реставрування. Він проводиться кваліфікованим лікарем-імплантологом, швидко та абсолютно безпечно для пацієнта. Методика полягає в одно- або двоетапній імплантації штучного кореня в кісткову тканину щелепи. Встановлення штифта може проходити як з моментальним навантаженням (відразу після видалення проблемного зуба), так і замість органа (або декількох), що відсутній довгий час. Після приживлення штучного кореня (від 1 місяця), проводяться установка постійної коронки, яка максимально натурально імітує природний зуб.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Роль “штучного кореня”
Імплантат — це сертифікований виріб із медичного сплаву (наприклад, титану). Він являє собою міцну і якісну конструкцію, яка за розмірами та формою імітує “рідний” корінь. Ці стоматологічні вироби гіпоалергенні. Вони не викликають відторгнення і повністю біосумісні з тканинами організму. Штифти імплантуються у верхню чи нижню щелепу, використовуються як основа для майбутньої коронки.
Важливо! Для міцного утримання штучного кореня потрібна достатня кількість кісткової тканини. У разі її нестачі, пацієнту пропонують синус-ліфтинг. Це процедура, що дає змогу відновити відсутній об’єм.
Етапи проходження імплантації
Розглянемо докладніше, як відбувається відновлення втраченого органу:
- Попередній етап. Це первинний огляд лікаря, діагностика (КТ, Рентген). По закінченню обстеження складається індивідуальний план і визначається час імплантації. Імплантолог обирає методику, тип імплантату.
- Підготовчий. Він включає санацію порожнини рота, лікування, видалення зіпсованих зубів. За необхідності проводиться операція із нарощування кісткової тканини (синус-ліфтинг).
- Імплантація. Операція полягає у вживленні штучного кореня. Вона включає знеболювання, розріз ясен, встановлення штифта, накладення швів.
- Встановлення коронки. Після приживлення штифта встановлюється штучний зуб.
Тривалість періоду загоєння залежить від конкретного клінічного випадку.
Як імплантація покращує якість життя
Це надійне та якісне відновлення функцій щелепно-жувального апарату. Після імплантації повністю припиняється процес втрати кісткової тканини. Зуби не розхитуються, з’являється красива і здорова посмішка. Після часткового або повного протезування підвищується впевненість у своїй зовнішності, поліпшується робота шлунково-кишкового тракту та інших внутрішніх органів.