Пропонуємо вашій увазі малюнки Мацея Богуша Зигмунта Стенчинського (1814-1890), які він створив перебуваючи на Тернопільщині.
Він був польським поетом, ілюстратором тп мандрівником. Юнацькі роки провів у Кросно, згодом навчався також у Перемишлі. Свої перші самостійні мандри він почав у 1833 році. У 1837–1838 роках працював літографом у майстерні Пйотра Піллера у Львові, потім працював у маляра Мацея Мариновського в Кросно.
Перегляньте також:
- Як потрапити в екіпаж танка “Leopard”
- Керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда взяв участь у Західноукраїнському бізнес-форумі
У 1846 році Мацей Стенчинський працював у львівському видавництві Каєтана Яблонського, де взявся за видання серії під назвою Околиці Галичини з власним текстом і малюнками. Критичні рецензії (зокрема, Юзефа Лепковського в Czas) і відсутність передплатників змусили видання припинити після десятого випуску.
В добірці малюнків автора є кілька панорам із Тернопільщини. Серединою ХІХ століття датуються зображення замку та містечка Золотий Потік. Замок у цій місцевості був заснований у середині XVI століття. Сьогодні це пам’ятка архітектури національного значення та фортифікаційний комплекс XVI-XVII століть.
На другому зображенні можемо побачити руїни старого кляштора (монастиря) в Бучачі. Воно відноситься до 1840-х років.
Джерело фото: polona.pl