У ЗУНУ відбувся Перший український форум якості освіти

Опубліковано:
10 Листопада, 2023

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти у партнерстві із Західноукраїнським національним університетом організували Український форум якості освіти (UQAF – 2023).

Більше тисячі учасників: освітяни, керівники зво, народні депутати України, гаранти освітніх програм, представники профільних підрозділів, студенти, роботодавці долучилися до роботи форуму у змішаному режимі: онлайн та офлайн.

Захід розпочався із виконанні Державного гімну України та вшанування пам’яті усіх полеглих героїв, серед яких, на жаль, є і науковці, педагоги, працівники, випускники і студенти вишів нашої держави.

До учасників звернувся голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко: «Раді вітати вас на Першому українському форумі якості освіти. Ця ідея зародилася вже давно,  але реалізувалася саме зараз. Тому ми вдячні Західноукраїнському національному університету за те, що вони відгукнулися і стали платформою для цього заходу. Сьогодні у залі присутні близько 150 осіб і понад тисячі учасників долучилися онлайн. Система забезпечення якості вищої освіти надзвичайно складна. Якби це все було так просто, то ми б не витрачали стільки часу на пошук кращих моделей. Тому упродовж дня буде багато цікавих думок та плідних!»

До слова запросили голову Тернопільської обласної військової адміністрації Володимира Труша: «Насамперед дякуємо Національному агенству із забезпечення якості вищої освіти за те, що цей форум таки вдалося реалізувати у Тернополі. Я точно можу сказати, що кількість – це не про якість,  і ми сьогодні під час форуму будемо обговорювати це ще не раз, адже усі ми розуміємо, що потрібно робити дієві кроки й ухвалювати важливі рішення, які будуть покращувати якість нашої освіти задля молоді – майбутнього нашої держави».

«Сьогодні ми маємо нагоду поспілкуватися, подискутувати щодо важливих питань, які виокремили Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти та Міністерство освіти і науки України. Наше завдання – виявити ті проблеми, з якими стикається вища освіта України зараз, та знайти шляхи їх розв’язання, які зможуть надати нашим студентам максимально якісну вищу освіту, щоб вони хотіли жити в Україні, навчатися і працювати», – зазначив народний депутат України Микола Стефанчук.

Заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький наголосив: «Сьогодні ми маємо дуже багато запитань щодо якості освіти. Я хочу звернути увагу на те, що у  нас існує піраміда якості, на вершині якої  стоять кращі із кращих,  і дуже приємно, що саме у Західноукраїнському національному університеті відбувається знакова подія – Український форум якості освіти».

Радник – уповноважений Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, звертаючись до усіх присутніх, сказала: «Дуже рада вітати всіх учасників форуму.  Ми робимо крок назустріч нашому майбутньому, тому для нас дуже важливо, щоб після перемоги ми були сильнішими, щоб наша освіта була у пріоритеті. Відбудова України буде базуватися саме на розвитку людського капіталу, й освіта є одним із головних факторів.  Ми прагнемо через українську освіту інвестувати у наше майбутнє, збільшуючи видатки на освіту; надавати якісну освіту не тільки українським, а й іноземним студентам. Детальніше про це ми будемо говорити під час панельних дискусій. Бажаю усім гарного і плідного діалогу!»

Ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк зазначила: «Освіта – це нові можливості для формування кращого суспільства: відкритішого, демократичнішого та прогресивнішого. Тому нам необхідно зробити все можливе, щоб наша діяльність відповідала сучасним вимогам та стандартам. Задля цього сьогодні і зібралося достойне товариство фахівців, щоб взяти участь у діалозі для вирішення питань, які на часі. У фокусі нашої уваги – якість вищої освіти, постакредитаційний моніторинг, академічна доброчесність та кращі практики університетів. Український форум якості освіти – це дискусійна платформа для різних, часом полярних, не зовсім усталених, але відвертих та корисних думок. Ми повинні висловитися і бути почутими, адже для подолання проблем потрібні спільні комплексні заходи на регуляторному, інституційному та індивідуальному рівнях, а особливо практичні, чіткі та виважені кроки, які потрібно зробити вже сьогодні, щоб сформувати середовище, де усі учасники освітнього процесу будуть працювати задля того, щоб українська освіта була конкурентною в європейському просторі, але з національним обличчям. Упевнена, що разом ми знайдемо ефективні шляхи та рішення для підвищення якості освіти в Україні, незважаючи на загрозливі виклики сучасності. Бажаю усім продуктивної роботи, плідної взаємодії та вироблення дієвих рішень.  Нехай цей форум буде місцем, де кожен учасник зможе зробити свій вагомий внесок у майбутнє нашої держави задля перемоги та поступу. Дякуємо Збройним Силам України за те, що маємо можливість жити, працювати та окреслювати перспективи тут, на рідній землі. Слава Україні! Героям Слава!»

Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко запросив учасників до першої панельної дискусії форуму. Спікери: Ольга Будник, Михайло Виннницький, Лілія Гриневич, Наталія Стукало, Роман Шеремета зосередили увагу на системі забезпечення якості вищої освіти в Україні: місії, перспективах та викликах.

У наступній панельній дискусії, модератом якої була Наталія Стукало, спікери: Андрій Бутенко, Оксана Десятнюк, Юрій Каганов, Леся Олійник, Тарас Фініков обговорювали питання постакредитаційного моніторингу.

         Виступаючи, Оксана Миронівна сказала: «Опираючись на багаторічний досвід співпраці з Нацагентством, наголосимо на можливостях, які надає постакредитаційний моніторинг:  змога проаналізувати та усунути системні недоопрацювання в університеті. Як наслідок, це спонукає до самовдосконалення та створення системи акаунтабельності, тобто відповідальності за результати освітньої діяльності;  пошук нових шляхів для підвищення ефективності стратегії університету загалом та освітнього процесу зокрема, упровадження інноваційних практик для конкурентоспроможності і життєздатності на ринку освітніх послуг, у тому числі і для іноземних студентів; відстеження динаміки змін, що відбулися після акредитації, та оцінювання їх впливу на якість освітніх програм, виокремлення їх перспектив; моральне та матеріальне стимулювання гарантів освітніх програм;  якісний добір науково-педагогічних працівників та широке залучення кращих фахівців-практиків; забезпечення горизонту очікувань роботодавців та студентів; покращення позицій у національному та міжнародних рейтингах. Тому основною метою постакредитаційного моніторингу має стати постійний діалог на основі відкритості та довіри між усіма зацікавленими сторонами на усіх рівнях».

Про майбутнє академічної доброчесності в Україні дискутували Іван Назаров, Олександр Березко, Дмитро Лученко, Ярослав Притула, Микола Стефанчук, Галина Ульянова.

Також у ході проведення форуму відбулися презентації успішних практик розбудови внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти в українських вишах. Модераторами виступили Андрій Бутенко, Іван Назаров, Наталія Стукало. Кейси презентували Мирослава Босовська, Роман Зварич, Віктор Корбутяк, Валерій Сорока, Інна Кучеренко, Наталія Фалько та Євгенія Шелест.

Сьогодні Український форум якості освіти об’єднав Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Міністерство освіти і науки України й освітні заклади у спільному прагненні – забезпечити високу якість вищої освіти в Україні.

Дякуємо освітянам із різних університетів України, які зібралися у Західноукраїнському національному університеті.  Працюймо наполегливо, аби українська освіта була міцним та стійким фундаментом майбутнього нації! Ми сильні, й перемога буде за нами! 

Усі фотографії за посиланням: https://fex.net/ru/s/eyxrvac

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #ЗУНУ, #форум
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: