В останню неділю місяця (28 жовтня) у світлиці письменницької спілки відбулося чергове засідання обласного літературного об’єднання. Як годиться, своїм вступним словом голови його відкрив Зіновій Кіпибіда. Він розповів про події літературного жовтня, а також про роботу над черговим випуском альманаху «Подільська толока».
Голова ТОО НСПУ Валентина Семеняк об’явила присутнім про поповнення рядів спілки новою членкинею та привітала поетесу Марію Гуменюк з цією важливою в її творчому житті подією. Потім пані голова оголосила список цьогорічних переможців літературних премій. Серед інших, лауреатами в різних номінаціях стали члени обласного літноб’єднання та НСПУ, зокрема:
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
– Юрій Заяць удостоївся обласної премії краєзнавства ім. Петра Медведика;
– Галина Шулим – премії в галузі дитячої літератури ім. Іванни Блажкевич;
– Марія Назар – премії в галузі літератури.
Наступною слово мала дебютантка. Дванадцятирічна Ліна Лесів, учениця 7-го класу Тернопільської ЗОШ № 28, презентувала свою першу в житті прозову книжку «Дівчина війни». Ця юнка вперше спробувала на дотик перо у восьмирічному віці. Окрім прози, вона також пише вірші, які виставляє у своєму телеграм-каналі. Членкиня літоб’єднання Валентина Судома (яка, до речі, працює вчителькою української мови та літератури в цій же школі), позитивно оцінила творчість юної письменниці та побажала нових творчих вершин. Не залишили байдужими твори дівчинки і поета, режисера та актора Бориса Салабчука, який тепло про них відгукнувся.
Пан Борис, до всього, зумів усім підняти наcтрій та викликав гучний сміх залу своїм артистичним прочитанням пародійно-сатиричної «саморецензії на збірку самозакоханого графомана».
Ще однією дебютанткою стала Ірина Микичак з Козови, яка читала власні вірші.
Поетеса із Чорткова Анастасія Триш представила на суд публіки збірку віршів, обпалених війною «Тіні золотобарв’я». Присутні мали змогу насолодитися її тонкою лірикою.
Молодий поет із с. Кобиловолоки Іван Семків цього разу виступив як дебютант третього випуску журналу «ЛітТерА». Серед інших, він прочитав вірш, в якому між рядками читалася присвята Зіновію Кіпибіді, що стала плавним переходом до другої частини засідання.
Так і розпочалася Ювілейна академія, присвячена 70-річчю від дня народження письменника-гумориста, а віднедавна тонкого лірика, багаторічного голови літоб’єднання Зіновія Кіпибіди. Організатором її виступив професор мистецтвознавства ТНПУ ім. В. Гнатюка Олег Смоляк, модерувала захід Галина Шулим, яка в парі з поетесою Василиною Вовчанською впродовж заходу декламували твори ювіляра, в тім числі його пародії на їхні твори.
Василина Вовчанська і критикиня Тетяна Дігай провели всебічний ґрунтовний аналіз творчості – як гумору та сатири, так і лірики пана Зіновія та оцінили його безцінний внесок в сучасну літературу.
Валентина Семеняк вручила Зіновію Михайловичу подяку від голови НСПУ Михайла Сидоржевського та підготувала для нього оригінальний подарунок – футболку із зображенням обкладинки його нової поетичної збірки.
Марія Назар виступила як редакторка цієї ювілейної збірки, а також в жартівливо-серйозній формі (як уміє тільки вона) розшифрувала її назву.
Не лише художнє слово лунало цього дня у світлиці спілки, але й приємна музика. Студентка педагогічного університету Софія Рудакевич під акомпанемент бандури виконала жартівливу українську пісню, а відомий бард і композитор Ігор Вовчак під гітару співав пісні на слова З. Кіпибіди.
Підсумки засідання, на правах головуючого, підбив сам ювіляр, який подякував усім присутнім за чудовий захід на його честь, теплі слова привітань та подарунки.
Тарас КОМАРИНСЬКИЙ