Як побороти корупцію

Опубліковано:
20 Вересня, 2023 о 21:33

В олігархічних демократіях боротьба з корупцією не має сенсу. Адже в них діє така основна схема приходу до влади: у вибори вкладаються гроші – обрані перерозподіляють фінансові потоки, багатократно повертаючи гроші, вкладені в їхнє обрання.

Такими є майже всі сучасні демократії, оскільки в них дозволені коштовні виборчі кампанії та лобіювання. Ці великі приховані корупційні схеми обростають меншими примітивнішими, але боротися з ними нелогічно, оскільки вони є малим продовженням великих схем. При цьому декларована боротьба з корупцією реально веде лише до маскування цих схем, щоб вони не були надто явними, таким чином стимулюючи загальне суспільне лицемірство.Щоб цього не було, законодавство й великі суспільні зусилля мають бути спрямовані на скурпульозне забезпечення повної небюджетності виборів для виборчих суб’єктів з рівним доступом до наданих державою засобів донесення виборчої інформації при забороні на певний період перед виборами публічного представлення іншими засобами, а також на чистоту конкуренції й анонімність при розподілі державних замовлень.

Ці очевидні способи недопущення корупції застосовувалися в різних країнах, але через суспільну недооцінку значення точності дотримання закладених в них умов все зводилося до формального їх застосування й зрештою до відмови від них. Якщо суспільство не хоче повернутися до механізму функціонування державної системи, який би перешкоджав виникненню корупційних схем, а задовольняється імітацією боротьби з ними, значить наявність корупції його цілком влаштовує.

Петро Жук
керівник Центру з інформаційних проблем територій

18.09.2023

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #корупція, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #петро жук, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: