Нещодавно на місцевих сторінках в соцмережах відбулася дискусія під дописом щодо відреставрованих вхідних дверей до одного з відділень міської лікарні.
Зокрема місцевий краєзнавець Віталій Шевчук у своєму коментарі видав справжню сенсацію, мовляв, викрадені двері зі старої синагоги у Чорткові взагалі нині знаходяться в одному з московських музеїв, прикріпивши відповідне фото, пише Чортків Сіті.
Перегляньте також:
- Павло Жебрівський: московія розуміє лише мову сили і мову зброї
- Врятовані ікони з розбомбленого храму в Лисичанську привезли у Катедру до Тернополя
![](https://chortkiv.city/upload/article/o_1h79v2krhm4619meoh71jpb1hei2a.jpg)
![](https://chortkiv.city/upload/article/o_1h79v2rcd1ko07611pv7ejgfat39.jpg)
Ми зв’язалися з керівником іудаїстської громади у нашому місті Яковом Барановим, котрий підтвердив дану інформацію, і ось що він нам повідав:
– Це правда, відреставровані двері, зняті з недіючої Головної синагоги, що побіля медичного коледжу, викрадені ще у 2014 році, нині знаходяться у фондах єврейського музею на Поклонній горі російської столиці. У цій афері замішані впливові люди. І наші релігійні лідери, на жаль, також приклали свою руку. Один із них – не буду називати прізвища – виконував замовлення головного равина росії Берл Лазаря.
Орест Лижечка, фото 2014 р.
з архіву Якова Баранова
Мені відомо імена всіх, хто це організував, хто виконував цей злочинний наказ, хто сприяв у цьому. Просто так їх не могли звідти забрати, адже територія донедавна була повністю загородженою. У кримінальній справі все це є.
– Ми зверталися в поліцію, Генеральну прокуратуру, СБУ тощо. У мене є всі документи, відповіді на наші листи-звернення. До суду справа зі зрозумілих причин так і не дійшла. Хотілося б глянути ввічі молодому лейтенантику, який вів цю кримінальну справу. Там все «сфабулено» по повній програмі за командою зверху.
![](https://chortkiv.city/upload/article/o_1h7a44lgn87j1o83jj494138a1r.jpg)
Унікальні різьблені двері, яким понад триста років (виготовлені 1686 р.), було вивезено за межі країни контрабандним способом. Я сам особисто ходив в управління Служби безпеки України і попереджав, що їх мають вивезти, але ніхто нічого не зробив, аби перешкодити цьому. Ви б побачили пояснення, які містяться у справі, мовляв, двері були зняті за просьбою прочан і вивезені на сміттярку…
Є механізм повернення цих дверей через міжнародні суди, але сьогодні з росії що візьмеш? Якби не було війни, ми б їх повернули. Існує спеціальний механізм. Отакі справи…
Автор: Любомир Габруський