Медики Тернопільського обласного центру контролю і профілактики хвороб розповіли, як розпізнати алергію. Вони кажуть, що на алергію у світі страждає кожна п’ята людина.
Також, за прогнозами алергологів й імунологів, невдовзі від алергії потерпатиме половина всього людства. В Україні ж на цю недугу хворіє близько 10 мільйонів людей.
Перегляньте також:
- Тернопільські лікарі розповіли, як розпізнати алергію на рослини
- На Тернопільщині молодий чоловік загинув від укусів бджіл
«Алергію може спричинити і звичайна пилюка, і навіть сонячне проміння. Але 50 відсотків усіх алергіків страждають від специфічної реакції саме на пилок рослин. Пора цвітіння дерев або трав перетворюється для них на період страждань.
У цьому винен збій у роботі імунної системи. Вона починає сприймати безпечні речовини як загрозу, і внаслідок цього організм видає специфічну реакцію.
Як зрозуміти, чи дійсно ви страждаєте від алергії:
- Чхання. При алергії напади чхання тривають день за днем без очевидної причини за відсутності нежиті як такої.
- Нежить (ринорея). При алергії виділення з носу зазвичай прозорі і водянисті, тоді як при простуді вони зазвичай жовтуваті і густіші.
- Закладений ніс. При алергії слизова оболонка носової порожнини запалюється і товстішає, викликаючи закупорку носового каналу. Це призводить до порушення нормального відтоку слизу або навіть повністю його блокує. Спроби випорожнити ніс лише посилюють його закладеність.
- Свербіння шкіри. Алергія – часта причина виникнення свербіння шкіри.
- Кропив’янка – безліч маленьких висипань на шкірі. Зазвичай триває декілька днів.
- Атопічний дерматит виникає в ранньому дитинстві. Свербіж при цьому буває настільки сильний, що заподіює величезні страждання хворому. Триває захворювання роками, з раптовими загостреннями і періодами ремісії (полегшеннями).
- Свербіж в очах. Якщо у вас алергія, свербіж в очах виникає без зовнішньої причини. Цей стан може продовжуватись тижнями. Повіки зазвичай бувають червоними і припухлими.
Якщо перераховані симптоми стали турбувати вас частіше і тривають більше звичайного, зверніться до лікаря – спеціаліста: алерголога чи імунолога.
Пам’ятайте! Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!», – розповіли медики.