Використанням чат-ботів зараз вже нікого не здивуєш. Ця програма штучного інтелекту імітує інтерактивну розмову людини за допомогою ключових, заздалегідь розрахованих фраз користувача, та слухових або текстових сигналів. Сфери і способи застосування ботів найрізноманітніші і залежать від креативності розробників.
Чат-боти є незамінними помічниками у будь-якій сфері, де наявні великі обсяги комунікації. Корисною розробка є і в організації навчального процесу у ВНЗ.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- «Народжені бути вільними»: у Тернополі відбудеться благодійний мистецький проєкт
Cтуденти фізико-математичного факультету: Юрій Крих (СОІМ-23), Степан Джигринюк (СОМІ-32), Олександр Мельник (СОІМ-23), Дарина Кошева (СОІМ-23) розробили ФізматБОТ.
На початку семестру лише виникла ідея, а у травні, на Дні факультету, вже була представлена розробка.
Мета телеграм-боту – спростити базові дії в організації навчального процесу, налагодити зручну взаємодію у спілкуванні, економити час на рутинні моменти. Дуже актуальною розробка буде для студентів першого курсу, які лише знайомляться зі студентським життям.
Fizmatassistant дає змогу:
- переглянути розклад пар без використання браузера/додатка, електронних таблиць із незручним прокручуванням до правильного рядка/стовпчика
- оперативно мати інформацію про зміну у розкладі групи
- віднайти потрібну аудиторію
- дізнатись домашнє завдання
- уточнити контакти викладачів та відвідування індивідуальних занять
- зручно спілкуватися з одногрупниками
- швидко передавати повідомлення/новини обраній кількості/групі учасників
Ця розробка багатообіцяюча та неймовірно перспективна. Команда розробників поповнюється (Тарас Зубик (мСОІн-13), Василь Смолин (СОІМ-15)) та постійно працює над її вдосконаленням, враховуючи побажання небайдужих зареєстрованих користувачів. Основною перспективою Fizmatassistant є журнал, де кожен зможе глянути лише свої оцінки з конкретного предмету (як і інші функції, це буде реалізовуватись в три кліки).
Сподіваємося, ФізматБОТ віднайде належне застосування уже з наступного навчального року!
Світлана ЛЕЩУК