Олімпійські чемпіони, переможці чемпіонатів світу та Європи – серед випускників факультету фізичного виховання ТНПУ

Опубліковано:
7 Червня, 2023 о 13:24
Вступна кампанія для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра розпочнеться вже 1 липня реєстрацією е-кабінетів. Щоб абітурієнти могли правильно вибрати собі майбутню професію наш сайт публікуватиме одну історію факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Кожна стаття міститиме всю інформацію про конкретний факультет, з цікавими відео і фото зі студентського життя.

Отже, продовжуємо. Факультет фізичного виховання

Факультет фізичного виховання був створений у 1957 році при Дрогобицькому педагогічному інституті, а вже у 1959 році переведений до Кременецького педагогічного інституту. З 1969 року факультет фізичного виховання є частиною Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Сьогодні на факультеті готують фахівців за трьома освітніми програмами:

 • Середня освіта (Фізична культура);
 • Фізична культура і спорт;
 • Фізична культура і спорт (Фізкультурно-спортивна реабілітація).

На факультеті готують фахівців за такими освiтньо-квалiфiкацiйними рівнями: бакалавр, магістр, доктор PhD.

Навчаючись на бакалавраті спеціальностей середня освіта (фізична культура) та фізична культура і спорт, студенти мають змогу ще додатково обрати одну з програми Minor, а саме:

 • фітнес-тренер;
 • спортсмен-професіонал із виду спорту;
 • рекреація.

Навчаючись на магістратурі спеціальностей середня освіта (фізична культура) та фізична культура і спорт, студенти мають змогу обрати одну з програми Minor, а саме:

 • фітнес;
 • спортивне рибальство;
 • рекреація;
 • керівник спортивного клубу.

Програма Minor – це комплекс взаємопов’язаних навчальних дисциплін, що вивчаються послідовно та доповнюють фахові компетенції та програмні результати навчання. За результатами його проходження, здобувач набуває додаткові фахові компетенції та програмні результати навчання, що фіксуються в індивідуальному навчальному плані студента.

Після успішного проходження програми Minor випускник матиме можливість займати відповідну посаду (у відповідності до обраної програми):

 • Програма Minor (фітнес-тренер) – фітнес-тренер, інструктор-методист тренажерного комплексу (залу);
 • Програма Minor – (спортсмен-професіонал з виду спорту) – спортсмен-професіонал з виду спорту;
 • Програма Minor (рекреація) – фахівець із організації дозвілля, фахівець з рекреації.
 • Програма Minor (фітнес) – фітнес-тренер, інструктор-методист тренажерного комплексу (залу), начальник (завідувач) тренажерного комплексу (залу);
 • Програма Minor – (керівник спортивного клубу) – голова клубу (спортивного);
 • Програма Minor (рекреація) – фахівець із організації дозвілля, фахівець з рекреації;
 • Програма Minor (спортивне рибальство) – інструктор із спортивного рибальства.

Навчальний процес на факультеті фізичного виховання багатий на практичні дисципліни, серед яких: ігрові види спорту, лижна підготовка, плавання, легка атлетика, боротьба та атлетизм, танці та фітнес.

Після завершення першого та другого курсів, студентів відправляють в табірний збір, де знайомляться з азами різних видів спорту, а також у сплав по річці Дністер, де вдосконалюють туристичні навички. Крім того регулярно проходять зустрічі з успішними людьми, серед яких провідні фахівці, знані випускники факультету та відомі спортсмени.

 

Між факультетом фізичного виховання, спортивними клубами та іншими організаціями укладені договори про співпрацю, завдяки чому студенти можуть формувати себе, як затребуваних фахівців.

Студентська молодь завжди компетентна у спортивних подіях, які відбуваються у місті та області, тому часто залучені до їхньої організації та проведення. До того ж мають змогу поєднувати навчання з тренувальним процесом та покращувати свою спортивну майстерність для здобуття нових нагород.

Окрім того життя факультету яскраво висвітлюється в соціальних мережах: Instagram, Facebook, TikTok, де кожен може побачити, якими насиченими та динамічними є студентські роки навчання в ТНПУ.

Факультет фізичного виховання готує спортивних масажистів, інструкторів-методистів спортивної школи,  фахівців з фізичної реабілітації та з організації дозвілля, викладачів вищих навчальних закладів, тренерів з різних видів спорту, фітнес-тренерів, інструкторів з оздоровчо-спортивного туризму, зі стройової та фізичної підготовки, гімнастики, вчителів загальноосвітніх закладів тощо.

За час існування факультету було підготовлено понад 5500 вчителів фізичної культури, тренерів різних видів спорту, фахівців з фізичної реабілітації. Серед відомих випускників факультету є олімпійські чемпіони, чемпіони світу та Європи, заслужені працівники фізичної культури і спорту України, заслужені тренери України, професори та доценти, народні депутати України, кращі вчителі профільних предметів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #ТНПУ
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: