Отже, продовжуємо.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- «Народжені бути вільними»: у Тернополі відбудеться благодійний мистецький проєкт
Фізико-математичний факультет
Історія факультету бере свій початок із 1940 року в тодішньому ще Кременецькому учительському інституті. Тоді на факультеті існувала єдина кафедра фізики та математики. У 1950 році після реорганізації Кременецького учительського інституту в педагогічний були створені дві кафедри: вищої математики та фізики.
Сьогодні на факультеті готують фахівців на трьох кафедрах за такими освітньо-професійними програмами.
Кафедра фізики та методики її навчання:
Середня освіта (Фізика, інформатика, основи робототехніки);
Середня освіта (Фізика, англійська мова);
Середня освіта (Фізика та астрономія, математика).
Кафедра математики та методики її навчання:
Середня освіта (Математика, інформатика);
Середня освіта (Математика, фізика);
Комп’ютерна математика.
Кафедра інформатики та методики її навчання:
Середня освіта (Інформатика, математика, основи STEM-навчання);
Середня освіта (Інформатика, математика, STEM-освіта);
Інженерія ігрових проєктів (спеціальність «Комп’ютерні науки»);
Digital-аналітика (спеціальність «Комп’ютерні науки»).
Розширюється підготовка фахівців в ІТ-індустрії з нестандартним мисленням і розвиненим інтелектом, спроможних реалізувати освітньо-інноваційний та технічний потенціал і бути зразком лідерства в сучасному суспільстві.
Факультет співпрацює з університетами-партнерами, аби обмінюватись досвідом, популяризувати факультет і виш зокрема, але основна мета – це стимулювати молодь до інтернаціональних досліджень, до розвитку цифрових інновацій, до реалізації новітньо-сучасних ідей та підвищення їхнього рівня кваліфікації як молодого спеціаліста.
Зокрема, це проєкти:
«DigIn.Net2: Deutsch-Ukrainisches Netzwerk DigitalerInnovationen-2». Реалізовується за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD;
CoSaN-IoT («Computer Systems and Networks/ Internet of Things (IoT)»).
Студентське життя на фізматі сповнене постійного руху, наукових напрацювань та вдосконалення.
Фізмат – це поєднання традиційних та альтернативних технологій професійної підготовки майбутнього педагога, індивідуальна траєкторія професіоналізації студента, індивідуальні комп’ютеризовані робочі місця, інтернет, Wi-Fi, 3D-принтер і 3D-сканер, платформи Arduino, Raspberry P, проходження практики в державних і недержавних установах, закладах освіти різних рівнів, провідних вітчизняних ІТ-компаніях.
Студенти фізико-математичного факультету беруть активну участь у науковій та міжнародній діяльності. Вони є переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів студентських наукових робіт (DigIn.Net2: DigitalerInnovationen, Idea East Contest), Олімпіад та інноваційних проєктів.
Студенти активно задіяні до громадського життя університету, міста та області. На факультеті проводять духовно-краєзнавчі, громадсько-корисні поїздки: відновлення духовних цінностей, висадка лісу, прибирання довкілля, тощо. Більше про поїздки, подорожі, перемоги, “родзинки” повсякденного життя факультету ТНПУ розміщено на Facebook сторінці фізмату.
Фізико-математичний факультет готує вчителів фізики, математики, інформатики, астрономії, викладачів ЗВО, програмістів, фахівців із захисту інформаційних систем, науковців, аналітиків, системних адміністраторів, web-розробників, web-дизайнерів, фахівців із STEM-навчання, адміністраторів сайту, тестувальників П3, фахівців з інформаційної безпеки, менеджерів інтернет та ігрових проєктів, розробників комп’ютерних ігор.
Когорту фізматівців складає велика кількість відомих випускників, які є визначними особистостями, науковими та громадсько-активними діячами, патріотами та просто щирими людьми! Низка випускників працювали та працюють сьогодні викладачами ТНПУ.
Випускником, а з 1995 року деканом є Мирон Громяк. Випускником є академік Національної Академії педагогічних наук України – Володимир Кравець (декан фізико-математичного факультету, ректор ТНПУ 1990-2017рр.).
Раніше “Місто” писало про те, що Інтерактивно-розвивальна кімната “Смайлик-ТНПУ” – гордість факультету педагогіки та психології, і Факультет мистецтв ТНПУ вже 30 років готує митців Тернопільщини та України