Днями у Програмі «U-LEAD з Європою» запустили Мережу з обміну досвідом «Створення плану комунікацій змін у громаді», яка покликана допомогти громадам створити дієві комунікаційні інструменти.
Від Тернопільщини для участі в ініціативі були відібрані Бучацька та Великоберезовицька територіальні громади.
Перегляньте також:
- Керівники громад Тернопільщини обговорили питання фінансової автономії закладів освіти
- Громадам Тернопільщини презентували нові навчальні ініціативи
Про це інформують у регіональному офісі U-LEAD у Тернопільській області.
За словами керівниці регіонального офісу Наталії Онищук загалом по Україні відібрано 48 територіальних громад. «Мета навчальної програми – розробити індивідуальні плани комунікацій для супроводу впровадження зміни, яка запланована в громаді-учасниці мережі на 2023 або наступні роки. Учасники мережі відвідають 3 семінари та 4 тренінги, які дадуть їм розуміння про загальні поняття комунікацій, підходи до налагодження внутрішньої та зовнішньої комунікації в органах місцевого самоврядування тощо. Кожна громада отримає індивідуальні консультації щодо напрацювання власних планів комунікацій для супроводу впровадження змін.», – розповіла Наталія Онищук.
Повідомляється, що Навчальна програма триватиме до жовтня 2023 року. Протягом шести місяців представники громад та експерти U-LEAD працюватимуть над створенням якісних планів комунікації змін у соціальній сфері освіті, медицині чи іншому напрямку.
В рамках ініціативи вже відбувся перший онлайн-семінар на тему «Моделі комунікаційних стратегій». На заході громади-учасниці розглянули ключові елементи комунікаційної стратегії, включаючи цілі та завдання. З громадами працювала спеціалістка з комунікацій ГО «Інтерньюз-Україна» Мілена Комар.
«Територіальним громадам слід зрозуміти алгоритм напрацювання комунікаційної стратегії, після чого переходити безпосередньо до її розробки, враховуючи потреби цільової аудиторії та низку інших аспектів. Наше ключове завдання дати громадам інструментарій для розробки комунікаційних планів. Згодом, вже в ході інших навчальних заходів та індивідуальних консультацій, ми розглядатимемо детально ситуацію в кожній громаді окремо. У підсумку ми маємо сформувати якісний комунікаційний майданчик для обговорення та обміну досвідом між учасниками мережі», – зазначила Мілена Комар.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.