Заклади культури Теребовлянської громади об’єднали зусилля, щоб допомагати українським захисникам.
На території громади є п’ять центрів культури і дозвілля. Вони об’єднують 19 сільських клубів. Також функціонує Централізована публічно-шкільна бібліотека, до якої входить 14 книгозбірень. Усі заклади культури з початком війни взялися волонтерити. Зібрали орієнтовно 300 тисяч гривень. За ці кошти придбали автомобіль воїнам на передову.
Перегляньте також:
- Півтори сотні дітей внутрішньо переміщених осіб зі всієї України навчаються у Теребовлянській ОТГ
- Попри війну, у Теребовлянській ОТГ культура – на часі: підсумки року
– З початку війни ми стали волонтерами, добровольцями. Наш чоловічий склад галузі культури практично з перших днів записався в добровольчі формування. Ходили на чергування, щоб охороняти критичну інфраструктуру громади. Наші дівчата випікають печиво, хліб, роблять м’ясні консерви, окопні свічки – все для наших хлопців на фронт, – розповів начальник відділу культури Теребовлянської ОТГ Михайло Кузів.
Волонтерська робота ведеться щоденно у сільських центрах культури. Наприклад, у Ласківцях, Підгайчиках.
– З початку війни ми активно допомагаємо волонтерам. Передаємо випічку – хліб, пряники, вареники, робимо м’ясні закрутки. Це все відбувається у наших закладах культури. Влітку проводили благодійні ярмарки. За зібрані кошти восени відправили захисникам берці, шкарпетки, рукавиці, штани, – каже директорка Центру культури і дозвілля села Ласківці Наталя Будзанівська.
Попри усі труднощі, у сфері культури на Теребовлянщині минулого року було чимало позитивних змін.
– Ми намагаємося створити умови праці для наших людей. Змінили покрівлі у трьох закладах культури, провели ремонтні роботи – у музеї, мистецькій школі, сільських клубах. Війна в Україні ведеться за нашу культуру, мову, наш танець, нашу пісню. Тому радий, що цього року вдалося багато зробити, попри нелегкі часи,– наголосив Михайло Кузів.