Від початку березня хостел БФ “Тернопіль” відвідало понад п’ять тисяч осіб із категорії внутрішньо переміщених. Чимало з них, рятуючись від війни, просто з хостелу виїхали до Німеччини. Теж за сприяння БФ «Тернопіль». І це тільки один із багатьох напрямків діяльності фонду, який свого часу заснував на базі ГО «Баскетбольний клуб «Тернопіль» його президент Ігор Комендат.
«Створення хостелу було абсолютно незапланованим рішенням, — пригадує голова БФ «Тернопіль» Євген Ворник. — Після початку повномасштабного наступу гостро постало питання надання прихистку, де люди могли б відігрітися, відіспатися, зарядити девайси, привести себе до ладу і перевести дух. Підготовка хостелу зайняла близько тижня і вже на початку березня ми приймали до ста осіб на добу. Хоча тоді приміщення потребувало ремонту й було погано освітлене, матраци лежали на підлозі. Але з кожним місяцем ми покращували умови: зробили ремонт у кімнатах, замінили систему опалення, поставили високоякісні ліжка, побутову техніку, обладнали туалети й душові кімнати. І досі намагаємося покращуватись у міру можливостей. Маємо кімнати для людей з домашніми улюбленцями».
Частина мешканців хостелу БФ «Тернопіль» — учасники програми поселення в німецьких родинах, яку фонд реалізовує спільно з #LiftUkraine. Це матері з дітьми, багатодітні сім’ї, люди похилого віку, а також особи з інвалідністю. Волонтери фонду дбають, аби при розселенні українців у Німеччині були враховані особливості кожного й кожен отримав адаптаційну допомогу.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
За словами Євгена Ворника, у хостелі мешкали, очікуючи виїзду, більшість учасників програми. І участь у ній, і проживання абсолютно безкоштовні.