У Тернополі провели акцію до Дня боротьби зі СНІДом. Її організували працівники Тернопільськог обласного центру контролю і профілактики хвороб.
«Працівники відділу промоції здорового способу життя ДУ “Тернопільський ОЦКПХ МОЗ “ розповіли жителям та гостям Тернополя про ВІЛ та СНІД, що це за хвороби, як передаються та чи виліковні вони. Найбільш запитуваними в наших громадян стали питання “Як передається ВІЛ-інфекція і яка її профілактика?”, “Чи можна повністю вилікувати ВІЛ?” та “Яка симптоматика ВІЛ/СНІД?”Ми звернули увагу на важливість обізнаності про ВІЛ/СНІД та те, що антиретровірусна комбінована терапія забезпечує людям з ВІЛ довше, здорове та продуктивне життя завдяки скороченню кількості ВІЛ у крові та збільшенню числа CD4-позитивних клітин тощо. Також розповіли про те, що несвоєчасне виявлення ВІЛ/СНІДу у групі людей, котрі вживають ін’єкційно наркотики, обумовлює високу захворюваність і смертність. Ця діяльність допомагає знизити поширення ВІЛ, що своєю чергою дає можливість запобігти загостренню й виникненню нових хвиль епідемії.
Перегляньте також:
- Мер Чорткова сів у трактор та взявся розгортати дороги на села (Відео)
- «Дізнайся свій ВІЛ-статус»: у Тернополі провели безкоштовне тестування
Нові підходи до тестування вразливих груп дають змогу скерувати тестування на групу з найбільшою ймовірністю позитивних випадків ВІЛ та надати повний супровід ВІЛ-інфікованій особі в лікуванні.
З метою запобігання інфікування ВІЛ радимо:
– не вживати наркотичні речовини, особливо ін’єкційним шляхом;
– не вступати в незахищені належним чином статеві стосунки з випадковими партнерами;
– обстежуватись на ВІЛ чоловікам та жінкам перед створенням сім’ї;
– користуватись одноразовими стерильними інструментами при будь-яких маніпуляціях, пов’язаних з кров’ю.
– звертатись для проведення профілактичного лікування вагітним ВІЛ-інфікованим та дітям, народженим від таких матерів.
Профілактика та боротьба з ВІЛ/ СНІДом
Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати адекватне лікування та попередити її розвиток і прогресування», – розповіли організатори акції.
Нагадаємо, 1 грудня, відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Ця хвороба тяжка і часто призводить до летальних випадків. Проте її можна попередити. Цьогоріч Всесвітній день боротьби зі СНІДом проходить під символічним гаслом «ЗАХИЩЕНІ».