Наскільки ефективна система опалення вашого дому? Чи лякають вас зимові рахунки за газ або електрику? Сьогодні ми поговоримо про те, як створити тепло й затишок в домі з мінімальними витратами, навіть якщо за вікном хуртовина.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
4 кроки до економії на опаленні
- Зменшення теплових втрат
Почніть з тепловізійного обстеження будинку — воно покаже, де відбувається найбільш інтенсивний витік тепла. Причина може бути в «холодному» даху чи тонких стінах, старих або просто неправильно встановлених вікнах/дверях. Тож почати бажано з утеплення самого дому. Додатково рекомендується використовувати склопакети з енергозберігаючим покриттям (+10% тепла). Ще один потужний інструмент — тепловідбивальний екран з порілексу, фольгопласту, ізолону чи пенофолу. Він монтується на стіну за радіатором і підвищує ефективність останнього в середньому на 20%, а це зовсім не зайві 2–3 градуси у приміщенні.
Якщо йдеться про приватний будинок чи квартиру з автономним опаленням, зменшити тепловтрати взимку можна, перекривши радіатори в деяких кімнатах і скоротивши площу обігріву.
1 Правильний вибір розширювального баку
Для сучасних систем, де циркуляція теплоносія відбувається примусово, оптимальним варіантом вважається розширювальний бачок закритого типу. Його головна перевага — мінімізація тепловтрат на етапі, коли тимчасовий надлишок рідини знаходиться у резервуарі. Окрім того, подібна конструкція перешкоджає насиченню води з контуру киснем, який провокує окислення металу. Також розширювальний бак закритого типу дозволяє безпечно використовувати в якості теплоносія як воду, так і антифриз. Зверніть увагу, що часто котли потужністю до 30 кВт мають вбудовану резервну ємність і насос. Тож перед покупкою впевніться, що відповідне обладнання дійсно потрібно.
2 Циркуляційний насос
Вищезгадана примусова циркуляція теплоносія можлива тільки за рахунок встановлення спеціального насосного обладнання. Пристрій забезпечує активне переміщення рідини у контурі, більш рівномірно і якісно прогріваючи приміщення в порівнянні з самопливною системою. Встановлюючи циркуляційний насос, ви можете заощадити до 30% на оплаті енергоносіїв. Єдиний нюанс — залежність обладнання від електрики. Аби зберегти автономію, експерти радять проектувати комбіновану систему, яка здатна функціонувати як з насосом так і за принципом самопливу.
3 Правильний вибір котла
Чималу роль в ефективності опалення відіграє котел. Найбільше палива споживають моделі з відкритою камерою згоряння, адже чимала частка тепла йде у димохід. Більш економічними, хоча й дорожчими є котли закритого типу. Рекордсменами за рівнем ККД й ефективного обігріву лишаються конденсаційні моделі. Проте такі котли залежні від електромережі, тож перед покупкою радимо проконсультуватися з досвідченим спеціалістом з систем обігріву. Він допоможе обрати не тільки котел, а й розширювальний бачок, насос, інші елементи системи опалення.