Як просувають антиукраїнську пропаганду в Німеччині та Нідерландах

Опубліковано:
25 Жовтня, 2022 о 19:52

У Німеччині пропагандисти навіть шукають фрілансерів для просування фейків.

Російська пропаганда продовжує активно просувати свою пропаганду у країнах ЄС. Для цього використовують фейкові сайті, акторів, мережі псевдожурналістів та ультраправих політиків. Не забувають також про спільноти антиглобалістів та антивакцинаторів.



Нова кампанія роспропаганди у Німеччині. 

Institute the strategic dialogue провело розслідування щодо інформаційної кампанії кремлівської пропаганди, яка була спрямована на поширення фейків про постачання зброї Україні.

За допомогою підроблених відео, пропагандисти намагалися переконати західну аудиторію, що зброя, яку передають Україні, потрапляє на “чорний ринок” у Європі.

Це розслідування стало продовженням досліджень, щодо просування російської пропаганди у Німеччині, зокрема, за допомогою створення фейкових ресурсів, схожих на сайти впливових медіа.

У фейкових відео актори видавали себе за німецьких журналістів і представників німецьких організацій громадянського суспільства. Називалася ця спільнота – “журналісти Фрікорпс”

Дані, які опублікувала компанія Meta (власник Facebook Instagram), підтверджують зв’язок між фейковими сайтами ЗМІ, які видають себе за рейтингові та обліковими записами, які видають себе за німецьких журналістів. Їхня операція мала на меті, зокрема, розпалити ворожість проти українських біженців у Німеччині.


Сайт просуває антиукраїнські меми

ISD знайшов два сайти, які спочатку публікували реальні новини, які брали з німецьких ресурсів, які іноді поєднували з антиукраїнськими мемами, а потім почали просувати фейки. Крім того, фейковий ресурс просував меседж, що нібито “англосакси противостоять природному союзнику Німеччини – росії”. Ще на сайті вже почали просувати меседж. що наступні вибори у Німеччині у 2025 році можуть не відбутисяч через масові протести.

Наприкінці вересня ці повідомлення з сайтів зникли, пишуть журналісти.

ISD відмічає. що, починаючи з кінця серпня, здавалося, що один з сайтів російської пропаганди – Friekorps опублікував запрошення для журналістів, зокрема молодих журналістів, співпрацювати з ними. Фрікорпс стверджував, що основні ЗМІ «відійшли від стандартів чесної та сумлінної журналістики. Вони обслуговують або фінансовий капітал, або державні установи», і закликали до «думки справжніх громадян Німеччини».

“Спроба вербувати справжніх фріліансерів або студентів-журналістів стає все більш поширеною тактикою для інформаційних операцій, в тому числі й тих, що виходять з росії”, – йдеться у розслідуванні.

7 вересня, Friekorps опублікував підроблене відео про нібито затриманих українців після виявлення незаконного обігу важкої зброї. Про цей фейк “Сайт “Є” писав минулого тижня.

Наскільки виявили як ISD, так і організація з перевірки фактів Lead Stories, канал Friekorps є першим місцем, де було опубліковано це відео.

ISD відмічає, що Фрікорпс вдалося поширити фейкове відео, яке пропагує шкідливу дезінформацію про війну в Україні, у ширший дискурс соціальних мереж. Йому також, очевидно, вдалося охопити принаймні одного німецького політика, а через неї – її підписників у соціальних мережах і, ймовірно, її виборців. У більш широкому сенсі ця операція є показником способів, якими російські суб’єкти дезінформації зараз готуються атакувати волю та рішучість німецького народу, намагаючись викликати агресію, ворожість і підозру щодо українських біженців і підірвати підтримку Німеччиною санкцій проти росії.

Хто просуває роспропаганду у Нідерландах

Нідерландські журналісти також зібрали інформацію про канали просування російської пропаганди. які виявилися пов’язані з представниками ультраправої партії “Форум за демократію” (Forum voor Democratie (FvD).

Мова йде про партію FVD і інтернет-платформу Blackbox tv.


У Нідерландах ультраправі активно просувають російські наративи

“Новини FVD і пропаганда Black Box TV насправді працюють і викликають у нас систематичну неприязнь до будь-яких авторитетних політичних партій. Самі того не знаючи, ми читаємо фейкові новини, які сильно розділяють наше суспільство”, – йдеться у публікації.

Онлайн канал новин FVD & Blackbox просувають думку про те, що люди при владі, заможна еліта, чинять неправильно. Їх завдання – посвяти сумнів у всьому, що робить нідерландський уряд. При цьому вони не забувають активно поширювати російську пропаганду.

5 разів, коли воротарі рятували всю гру

Окрім сайту та Youtube, партійний рупор, який ретранслює кремлівську пропаганду доступний у Твіттері та Телеграм. Вже традиційно для ресурсів, що підтримують рф на Заході, ця платформа поширює антиглобалістські настрої. меседжи проти біженців та заперечення серйозних наслідків від Соvid-19. Також просувають і антиукраїнські меседжи.

Для боротьби з пропагандою ультраправої партії, експерт з комунікацій Gerben G van Dijk створив спеціальний блог, де поясню чому і як FVD просуває пропаганду і головне він пояснює суть війни в Україні.

Дуже важливо, щоб пересічні громадяни у країнах ЄС могли рідною мовою читати правдиву інформацію про конфлікт в Україні.

Фейк про референдум про приєднання Львівської області до Польщі

Сайт “Стоп Фейк”, а також декілька польських видань спростували фейк, про нібито підготовку до проведення референдуму щодо приєднання Львівської області до Польщі. Цей фейк просувають у соціальних мережах на фоні псевдореферендумів на окупованих територіях.

Наратив про те, що Україну поділять між різними країнами, російська пропаганда просуває протягом усієї російсько-української війни. І про це неодноразово писав “Сайт “Є”.

Поява таких «бюлетенів» у мережі «збіглася» із проведенням «псевдореферендумів», які Росія організувала на тимчасово окупованих територіях України. Але ці фейкові бюлетені для львів’ян, як і фейкові бюлетені для жителів Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, сприймаються як фарс, який кремль хоче представити як «реальне волевиявлення» українців.

Слід зауважити також, що структура «бюлетеня» для львів’ян схожа на «бюлетень» для жителів Донбасу — у тексті використовуються ідентичні формулювання питання, варіанти відповідей, роз’яснення щодо порядку заповнення бюлетеня.

Польські фактчекери із проєкту FakeHunter також зазначили, що оформлення бюлетеня вказує на те, що це підробка. «Оригінальна пломба PKW (Panstwowa Komisja Wyborcza – Національна виборча комісія – прим. ред.) має не такий вигляд, і відмінності видно неозброєним оком. На справжній марці зображено коронованого орла, а довкола нього у формі кола напис «Національна виборча комісія» та дві зірки», — пояснюють у FakeHunter.


Порівняння фейку та оригіналу

Нагадаємо, що Конституція України чітко визначає, що питання про зміни території країни вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, а не серед жителів окремої області (Розділ III, стаття 73).

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #фейки
Коментарі





Опілля квас
Інтерв'ю
Ірина біля офісу компанії Google, де керує розробкою двох мобільних додатків.
12:19, 5 Вересня, 2024

Від прибиральниці до консультантки великих IT-компаній: історія уродженки Тернопільщини у Кремнієвій долині

ТОП новини тернопільщини: