У Тернополі вшанували жертв депортації у 78-му річницю примусового виселення етнічних українців з територій Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя. Захід відбувся біля монумента жертвам депортації у центрі міста. Священники відправили панахиду.
Люди поклали квіти до пам’ятника, – розповів голова всеукраїнського товариства “Лемківщина” Олександр Венгринович.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
“Ми повинні пам’ятати такі події, бо зараз мільйони українців змушені переселятися з рідних домівок через того ж ворога. З 1944 року розпочались масові виселення українців з їх етнічних земель. Найбільшого горя зазнали мешканці Лемківщини, Холмщини, Підляшшя, Надсяння. Чимало цих людей знайшли згодом прихисток на Тернопільщині. Тоталітарний режим не бачив людей, а лише вигоду. Тож ми маємо пам’ятати ті страшні події та доносити їх до наступних поколінь”, – каже Олександр Венгринович.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/38d820164d7c4e9bf88ef1c59480b5d2.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/7b66122eb5ada3e750744247bcc74812.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/1ac9ed1814d5cbe4893b04013bfdea44.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/8fc9430f8eb44894127ed2a43e6fe41e.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/951b2e07c67877bc3fdbd6c05dd27013.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/ebd4ae845b0ab8fbca6543f150556225.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/38d8eb674748b8a8c308ff754e7368d4.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/b7624919f5179c18911088ed8ff1c26f.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2022/09/13/d11f6d8197cf822b3b545dfacd755b30.jpg)