Чортківська територіальна громада працює над облаштуванням укриттів у школах та садочках. Для цього у громаді з місцевого бюджету вирішили виділити 500 тис. гривень, які будуть спрямованні на покращення умов та облаштування діючі укриттів у навчальних закладах.
Про це інформують у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області.
Перегляньте також:
- Перевірка показала: Чортківський район – лідер з непридатних укриттів
- Укриття в школі аж за 24 млн грн: “Тернопільбуд” виграв тендер і робитиме ремонт
Тижнем раніше у Чортківській територіальній громаді спеціальна комісія перевірила навчальні заклади громади на наявність укриттів та відповідних умов у них.
Тоді повідомлялося, що близько 80% навчальних закладів Чортківської громади мають власні найпростіші укриття, інші облаштовуватимуть коридори перших поверхів будівель згідно з вимогами. Вода, перекуси та достатня кількість місць для сидіння – це те, що повинно бути у кожному сховищі, де б могли перебути під час повітряної тривоги діти.
За результатами обстежень та аналізу укриттів, у громаді прийняли рішення виділити 500 тисяч гривень із міського бюджету на облаштування захисних укриттів у садочках та школах Чортківської громади.
«Незалежно від того, у якому форматі розпочнеться навчальний процес з 1 вересня, слід суттєво покращити безпеку закладів освіти. Аби привести навчальні заклади громади до належного без пекового стану була створена робоча група. Її головне завдання – вчергове перевірити стан укриттів та потенційних приміщень, які можна буде для цього використати. Зауважимо, досі достеменно невідомо, у якому форматі розпочнеться навчання у школах Тернопільщини, зокрема Чортківської громади – онлайн чи очно», – йдеться у повідомленні громади на офіційній сторінці у Facebook.
Територіальні громади Тернопільщини активно працюють над обстеженням укриттів у навчальних закладах, оскільки безпека дітей у всі в пріоритеті. Зараз вивчається питання доцільності офлайн-навчання у школах з 1 вересня з врахуванням усіх правил безпеки.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U–LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U–LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.