Військовозобов’язаним чоловікам для виїзду з місця проживання потрібен дозвіл військкомату, – Генштаб

Опубліковано:
5 Липня, 2022

Для виїзду військовозобов’язані повинні отримати дозвіл. Про обов’язкові дозволи на виїзд чоловіків навіть з місць проживання у межах країни підтвердив Генеральний штаб Збройних сил України.

“З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю”, – повідомляє Генштаб ЗСУ на своїй сторінці у Фейсбук.

Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

– призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;

– особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;

– військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;

– військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;

– в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування, решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Кому не потрібно отримувати дозвіл:

– виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов’язаного;

– особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними, заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. З собою необхідно мати паспорт, військовий квитоктимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочення або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.

 

– призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення до іншої місцевості (територіальної одиниці). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб від дати зняття з обліку.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #війна в україні, #генштаб
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Любов Зубчук
15:20, 20 Травня, 2024

Любов Зубчук: «Я не шкодую, що залишилася у водоканалі, бо люблю свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: