Мабуть кожен з нас пам’ятає ще з дитинства чи юності горнятка, сервізи, сувеніри від єдиного у Тернопільській області заводу з виготовлення фарфору. Адже багато таких робіт було у кожного з нас вдома, а багато й досі збереглося.
Нещодавно вийшла з друку колективна монографія краєзнавця, громадсько-політичного діяча, кандидата економічних наук Михайла Тимошика та кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ Світлани Вольської.
Перегляньте також:
- У Шумську відкрили виставку «Боротьба за незалежність»
- «Як колись оповіщували містян про пожежу»: рятувальники Тернопільщини проводять екскурсії для дітей
У книзі представлена історія становлення та діяльність Тернопільського фарфорового заводу. Це єдина наукова робота у такому форматі. Тут описано види фарфору, різноманіття продукції, технології, досягнення та багато іншого.
«Над цією книгою я працював понад три роки. В її основі: архіви та фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею, особиста колекція, частина дисертацій, наукових праць, інформація від майстрів, котрі працювали на Тернопільському фарфоровому заводі», – зазначає Михайло Тимошик.
Презентація краєзнавчого дослідження історії мистецтвознавства на Тернопільщині відбудеться у середу, 27 квітня, о 15:00 у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Запрошують усіх бажаючих.