Пропонуємо вашій увазі цікаві знахідки, пов’язані із замками Тернопільщини. Нам вдалось розшукати невідомі зображення, які стосуються історії Баворівського замку.
Читайте також
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Дерев’яний замок був побудований на пагорбі в XVI столітті Вацлавом Бавором, придворним короля Сигізмунда I Старого. Вацлав Бавор був одружений з Катажиною Колановською і мав із нею двох дітей. Другою дружиною Вацлава була Ельжбета Збаразька, з нею у нього також було двоє дітей.
У 1589 році замок зумів протистояти татарській облозі, і битва, що відбулася там, була повною поразкою татарського війська. У XVII столітті замок був перебудований. Тоді він став мурованою оборонною спорудою, збудованою у прямокутному плані з внутрішнім двором. Житлові будинки були триповерховими.
Вхід до замку вів через браму, розташовану в одній із споруд. У двох кутах надбрамниці були дві круглі триярусні вежі, увінчані куполом. Подібні вежі були і на інших будівлях. Також у замку була замкова каплиця, яку 1747 р. перебудували на костел. На рубежі ХІХ-ХХ століть каплицю перетворили на православну церкву Івана Хрестителя.
До речі, члени родини Баворовських поховані були в склепах колишньої церкви. Наступними власниками замку були Малецькі. Близько 1800 року замок був покинутий і почав руйнуватися.
У 1851 році у родини Малецьких майно викупив граф Віктор Баворовський. Оскільки замок уже не був придатний для проживання, він побудував новий палац, у якому була значна колекція творів мистецтва та багата колекція книг. Також Віктор Баворовський був засновником бібліотеки Баворовських у Львові.
У 1894 році граф покінчив життя самогубством, і товар, ймовірно, перейшов до чужих рук. У міжвоєнний період вони належали в тому числі до родини Астанів. Наразі від замку залишилися лише руїни. На фото столітньої давнини можемо побачити якими була каплиця та та новий палац і парк навколо.
Джерело: polona.pl