15 січня у музейно-культурному комплексі пивної історії “Львіварня” відбулася Перша Львівська Гастрозустріч, де експерти дослідити традиційну українську кухню.
Захід організував Клуб Галицької Кухні і проєкт гастрономічних традицій Seeds and Roots для того, щоб підкреслити важливість традицій української кухні у складі нашої культурної спадщини.
Перегляньте також:
- Як народжується “Різдвяне” – смак справжнього свята
- «Опілля» і цього року зварило «Різдвяне» – пиво відродженої традиції
«Ми презентуємо майданчик, де дискутують, слухають, спільно навчаються та шукають правильні рішення. Наша мета – всіляко допомагати українській кухні повернутись до належного їй місця у власній країні та на світовій мапі.» — запевняють організатори та обіцяють зробити такі зібрання регулярними.
До дискусії долучились гості з України, США та Європи. Зустріч модерував її ініціатор Ігор Лильо, який створював історичну складову музею «Львіварня», і Володимир Глащенков — керуючий партнер у Ейч.Ді.Партнерз. Спікери обговорили:
- впізнаваність національних страв;
- відтворення старих і народження нових рецептів;
- розвиток державних Food Studies;
- популяризацію гастрономічної спадщини тощо.
«Якщо ви запитаєте іноземця, що таке «українська кухня», він відповість: «Вареники і борщ». Насправді окрім цього є сотні інших речей, адже кухня — це не тільки їжа. Вона включає у себе все, що навколо: походження назви страв, свята, на які їх традиційно готують, атмосферу, музику, посуд та інші особливості подачі. Це глибока частина нашої історичної ідентичності», — прокоментував перший спікер Марк Зархін, керівник мережі ресторанів FFS Company.
Гості також відвідали екскурсію у музейно-культурному комплексі “Львіварня”, який входить до складу Carlsberg Ukraine. Це перший в Україні сучасний інтерактивний музей пивоваріння, що містить більше 1000 різних експонатів. У ньому можна у цікавій формі дізнатися процес варіння пива , ознайомитися зі старовинними і сучасними знаряддями праці броварників, колекцією пивних бочок і пляшок, оригіналом диплому пивовара 1796 року, технологічними книгами ХІХ століття тощо.
Для всіх, хто не міг бути присутнім на заході, велася онлайн-трансляція. Відео можна переглянути за посиланням.