Тернопіль – серед лідерів у використанні електронних консультацій в Україні

Опубліковано:
19 Листопада, 2021

Важливо

За підсумками комплексного дослідження, Тернопільська громада оголошена лідером у використанні важливою функції електронної демократії та прямого народовладдя – електронних консультацій. Це черговий доказ, що у Тернополі діє ефективна система діджиталізації влади.

 

Детальніше

На офіційній сторінці швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) у Фейсбуку було оприлюднено результати аналізу рівня використання громадами в Україні інструмента електронної демократії «Е-консультації». Разом з Тернополем у перелік найактивніших користувачів електронних консультацій увійшли ще дев’ять громад, які в сукупності провели понад 150 консультацій, що складає 65% активності від загального використання інструмента е-консультацій.

 

Що таке е-консультації

Рішення «Про затвердження Положення про електронні консультації та опитування в Тернопільській міській територіальній громаді» було прийняте виконавчим комітетом ще у 2018 році.

За цей період, з метою залучення громадян до розв’язання актуальних питань у Тернополі, на сервісі «Електронні консультації з громадськістю» проведено велику кількість консультацій, опитувань та електронних обговорень. Зокрема, не виходячи з дому жителі Тернопільської громади мали змогу висловити свою думку з приводу: покращення руху транспорту у місті, електронного зарахування дітей до першого класу закладів загальної середньої освіти, святкування Дня міста та Дня Незалежності у Тернополі, реконструкції Старого парку, присвоєння назв вулицям у місті тощо.

 

Пряма мова мера

У Тернополі процес діджиталізації розпочався ще за довго, як це слово стало модним. У Тернополі наша команда змінила саму систему місцевої влади. Мерія Тернополя перетворилася на сервісну службу громади. Запроваджені електронні сервіси та сервіси прямого народовладдя. Сьогодні будь-який громадянин може через електронні сервіси дати наказ місцевій владі. І влада його виконає.

Це дуже важливо, бо електронні сервіси унеможливлюють корупцію впринципі. Ми максимально віддалити чиновника та простого громадянина. Чиновник має лише виконувати сервісні функції, обслуговувати інтерактивні програми, а не приймати участь у вирішенні питань. Рішення приймає Громада. 

І ця чергова висока оцінка тернопільських електронних сервісів – це яскраво доводить, – впевнений міський голова Сергій Надал

 

Нагадаємо

Міністерства цифрової трансформації визнало, що Тернопіль у 2021 році – серед лідерів в Україні за відкритістю даних.

Також Тернопіль посів перше місце у рейтингу найкомфортніших міст України 2021 року.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #діджиталізація влади, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги
Найбільше читають: