Саме у фристайлі український спортсмен Олександр Абраменко взяв єдину нагороду на минулих Олімпійських іграх. Це, до речі, лише третє золото в історії виступів на зимових Іграх для України.
В рідному для Олександра Миколаєві, на жаль, фристайл сьогодні вже практично не мають змоги розвивати. Проте незабаром цей вид спорту (щоправда — інші його види)отримають поштовх для розвитку в Тернополі.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Читайте також
А саме на вул. Генерала М. Тарнавського поруч з гірськолижним комплексом «Савич-парк» триває будівництво нового сучасного трампліну для лижного фристайлу (могул, біг-ейр).
Унікальний проєкт реалізовується в Тернополі спільно з Федерацією лижного спорту України.
Як пояснив міський голова Сергій Надал, проводити тренування на новому трампліні зможуть як вихованці комунального закладу «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву «Екстрім»» Тернопільської міської ради, так і професійні лижники і сноубордисти з інших областей, адже подібних спортивних об’єктів в Україні немає.
«Трамплін у Тернополі стане першим об’єктом, що забезпечить повноцінну круглорічну підготовку українських спортсменів-лижників у дисциплінах фристайлу могул та біг-ейр, – додає Сергій Надал. – Комплекс відповідатиме сертифікаційним вимогам Міжнародної Лижної Федерації (FIS) для проведення змагань в дисципліні «Лижний фрістайл (біг-ейр)». Тому розраховуємо, що ця локація стане не лише ще однією базою для тренувань української збірної, а й чудовим місцем для проведення змагань всеукраїнського та континентального рівнів. Адже завдяки облаштуванню споруди сучасним штучним покриттям і надувним елементом для приземлення, тут буде забезпечено належні умови для круглорічного тренувального процесу, а змагального – в штатному зимовому режимі».
Додамо, завдяки можливості вибору відповідної висоти для стартового розгону, на сучасному об’єкті спортивної інфраструктури тренуватися зможуть спортсмени будь-якого рівня підготовленості.
У перспективі – можливість використання даної споруди й для тренувального процесу у велоспорті та навіть мотоспорті.