«Триба: шлях промислової спадщини Тернопілля», – таку назву має проєкт Андрія Мартишка, на який він збирає кошти на ресурсі «Велика ідея».
За його словами, суть проєкту – пошук об’єктів промислової спадщини громад Тернопільської області та створення на їхній основі туристичного путівника.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
– Ніколи такого не робив, але вперше подав проект на Спільнокошт! Ідея назрівала давно, оскільки працюючи в Тернопільській області з територіальними громадами, бачив, як зникають та не використовуються класні об‘єкти промислової історії краю, з яких можуть постати нові туристичні атракції та точки місцевих підприємницьких активностей (особливо у сільській місцевості), – написав чоловік у соцмережі.
Він та команда однодумців вважають, що промислова спадщина та культура у сучасному світі набуває нового значення та переосмислення.
– Гіперлокалізація економіки та обмеження пересування людей, створили виклики для громад щодо зайнятості їх мешканців та створення нових продуктів та послуг, зокрема у сфері локального туризму. Часто занедбані та забуті старі млини, кузні та броварні, які були свідками промислового розвитку територій, мають шанс стати туристичними “магнітами” та натхненням для започаткування власної справи у молоді, а саме у сфері виробництва місцевих продуктів та ремесел, – так обґрунтували вони своє бачення на ресурсі «Велика ідея».
Ця команда вже має досвід реалізації проектів місцевого розвитку та співпраці з територіальними громадами.
Андрій Мартишко каже, що аби проект вдався, потрібно зібрати 90 000 грн.
– Отримані кошти ми плануємо використати на: 25% транспортні та організаційні витрати для проведення експедиції; 5% гонорар для запрошеного експерта; 10% інформаційна кампанія проєкту; 20% друк сувенірної продукції проекту; 40% підготовка та друк туристичного путівника «ТРИБА: шлях промислової спадщини Тернопілля».
Читайте також
Після завершення першого етапу проекту, а саме експедиції та видання путівника, наша команда планує розпочати розробку тематичних маршрутів.
На разі, коштами до проекту долучилося 22 доброчинці. Станом на 6 жовтня зібрано майже 21 тисячу гривень.
За словами Андрія Мартишка, завдяки підтримці цього проєкту Міжнародним благодійним фондом «Відродження» у рамках програми «Культура. Спільнота», кожна гривня внеску буде подвоєна.
Фото з ресурсу «Велика ідея»