Сергій Надал: «У Тернополі діє комплексна програма очистки ставу. Маємо перші результати»

Опубліковано:
6 Серпня, 2021

Важливо

На Тернопільському ставі спостерігається покращення показників прозорості та якості води. Це відбувається завдяки успішній реалізації програми з відновлення та комплексної очистки екосистеми Тернопільського ставу та інших водойм міста, яка триває другий рік поспіль. 

Став «лікують» одноклітинні водорості

За результатами екобіотехнологічного очищення, що проводився у цьому році за допомогою посіву одноклітинних водоростей хлорели і сценедесмуса, у Тернопільському ставі покращилась якість води та зник неприємний запах.

 

Пряма мова мера

«Завдяки системній очистці Тернопільського ставу, яку ми проводимо уже другий рік поспіль, є перші позитивні результати. Незважаючи на аномальну спеку, цьогоріч відсутнє цвітіння води та неприємний запах. Спільно з екологами розроблено програму, яка розрахована на кілька років, для комплексної очистки та зариблення ставу. Зокрема, на сьогодні збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна озера. Також у цьому році ми використали спеціальні водорості хлорели та сценедесмуса, які очищують воду від шкідливих елементів. І є результат – озеро стало чистішим, немає цвітіння та неприємного запаху води», – розповів міський голова Сергій Надал.

 

Подальші плани

Цвітіння води на сьогодні спостерігається лише на внутрішньому озерці навколо острова Чайка. Як зазначають екологи, зумовлено це низькою рухливістю водних мас. На цій ділянці, зокрема, заплановано створення інженерної комунікації від озерця до діючого дощового колектора для пришвидшення руху води та мінімізації її застою. Виготовлення проектної документації та виконання цих робіт заплановано на 2022 рік.

Черговим етапом очищення Тернопільського ставу буде зариблення водойми, яке заплановано на вересень-жовтень поточного року.

Читайте також

OBOZREVATEL опублікував рейтинг міських голів щодо ризиків корупційних дій. На якому місці Сергій Надал?
У Тернополі очищають дно ставу
Міські голови Тернополя, Івано-Франківська та Хмельницького стали прикладом для всього українського політикуму

Нагадаємо

  • На основі оригінальних наукових розробок, отриманих і запатентованих молодими вченими лабораторії екотоксикології і біомониторингу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, успішно апробовано метод альголізації процесу біотехнологічного розмноження та вселення у водойму оригінальних штамів водоростей і вищих видів рослин.

Це дозволило не тільки призупинити «цвітіння води», але й використовувати її для рекреаційного, комунально-побутового та рибогосподарського призначення.

  • Також Тернопіль – єдине місто західної України, де можна купатися на міських пляжах. Керівництво Івано-Франківська, Хмельницького та навіть Києва заборонило купатися на міських пляжах через непідготовленість водойм до літнього сезону.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Надал, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #став, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: