П’ять років поспіль на Кременеччині, о цій літній порі, діє просвітянський табір «Лісова школа на Вірлі». І це диво! Бо ж незвичність згаданої школи зрозуміла – вона у лісі. Чудовий шанс для дітлахів «злитися» з природою, зануритися у її багаті скарби. Засновниця цікавого проєкту голова Кременецького районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т. Шевченка Лілія Адамівна Следзінська.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/3384b290d3a94ad9ff9f6502d604b589.jpg)
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/27a27a1c1087150dfb06b1a33ec9a853.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/a73a2a852848d5820cf5b1ccff99bbbc.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/68475c707538789fa4bcd0da69cb147a.jpg)
Перебування у лісовій школі завжди насичене цікавими заняттями, наповнене позитивними емоціями. Діти з Кременця, Дунаєва, Савчиць, Кімнати, Великих Бережець мають чудових старших наставників: Юлія Янчук, Петро Жовтовський, Ігор Іщук, Неоніла Крем’янчанка, Наталка Капінос, Тамара Чернова. У кожного з них своє завдання і прагнення передати юним просвітянам набуті знання: це і вивчення лікарських рослин краю, різні творчі заняття, майстер-класи з виготовлення виробів із глини, вивчення традиційних народних танців, стрільба з лука, розважальні та спортивні ігри, плавання в ставку, відпочинок на волейбольному майданчику, спів пісень біля вечірньої ватри. Запам’яталась всім екскурсія і вшанування пам’яті біля місця спочинку загиблих братів-воїнів УПА– Мислінських. А ще – слухання оповідань авторки книги «Рабів до раю не пускають», членкині НСПУ Неоніли Крем’янчанки. Цього разу із майбутньої книги про українських воїнів захисників.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/3fec9f8ab0d9bff9cb2e723ea5ccf787.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/a525031fd2fb2e4b54f6f25bf7390536.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/4a6650cb11769241387907e297e713f1.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/9aff3708079d4d02ff6c365b571bbd31.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2021/07/26/0c9e77df3f5d31a3d65d3ee0f6b5a9ae.jpg)
До слова. Цьогоріч започатковано Всеукраїнський конкурс етноблогерів у межах відзнаки імені героя Небесної сотні Олександра Капіноса. Популяризувати тему вивчення і збереження культурної спадщини українського народу – живих давніх традицій, звичаїв, обрядів, ремесел, народних танців та пісень, гри на народних інструментах. Те, про що так мріяв, світлої пам’яті, Олександр Капінос.