Фестиваль партизанської пісні відбувся на Тернопільщині. Його провели на хуторі Кулеби, неподалік села Нараїв, на перехресті Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей. Про це організатори розповіли у мережі Facebook у групі «Береж Інфо»:
«Свято-реквієм присвячене пам’яті сімох місцевих борців за волю України, які загинули тут взимку 22 лютого 1941-го від рук енкаведистів.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Про цю історію у Кулебах ось уже 80-те літо переповідають з уст в уста. Вона — про хлопців 18-27 років, членів ОУН, які зі зброєю у руках захищали своїх краян від примусової колективізації, репресії, знущання та вивезення до Сибіру.
Щоб їх затримати, з Бережан вислали загін з-понад двох сотень «червонопогонників», які щільним кільцем оточили хутір. Зав’язався нерівний бій. Одних підпільників скосила енкаведистська куля, інші, щоб не потрапити живими, обнявшись, підірвали себе гранатами.
Тіла убитих повантажили на сани і повезли до Бережан, але не довезли туди. Де саме місце вічного спочинку націоналістів Максима Шурана, Григорія Шкапія, Богдана Гульовського,
Володимира Лопушанського, Івана Галая, Василя Солтиса, Григорія Москаля — не знає ніхто….
На честь вшанування семи молодих героїв, краяни спорудили пам’ятну стелу із сімома хрестами, що здалека нагадують птахів, котрі відлітають у вирій…
Пам’ятаймо і ми про убієних!
Переповідаймо нашому молодшому поколінню цю історію!
Ажде, навіть у комуністичні часи, коли цю символічну могилу знесли, люди відвідували і це місце і вшановували пам’ять героїв», – розповідають організатори.
Катерина Богуславська