Тернопіль увійшов до ТОП-10 міст України у рейтингу прозорості

Опубліковано:
29 Червня, 2021

Тернопіль за чотири роки зріс на 41,6% у рейтингу прозорості складеного глобальною антикорупційною організацією Transparency International

Що відбулося?

Головне. В рамках проєкту Transparent Cities/Прозорі міста», започаткованого глобальним антикорупційним рухом Transparency International Ukraine, оприлюднено список українських міст, які впродовж чотирьох років  зробили найбільший стрибок у своїй діяльності та стали більш відкритими і доступними для жителів громади. Тернопіль увійшов у десятку міст-лідерів, що продемонстрували найкращу динаміку і здійснили найбільший прорив у прозорості. За чотири роки Тернопіль покращив свої результати на 41,6%.Цитата. “Відкритість, прозорість та підзвітність  – основні вектори у діяльності міської влади. Щороку ми впроваджуємо у нашій роботі нові кращі міжнародні практики в сфері місцевого самоврядування та інноваційні інструменти громадської участі”, – відзначив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Міський голова Тернополя також нагадав, що головним пріоритетом роботи міської ради є перетворення міської ради у якісну сервісну службу для громадян.

“Міська рада має бути якісною сервісною службою для тернополян, коли люди максимально швидко отримують потрібну допомогу без зайвої бюрократії. З цією метою ми щороку впроваджуємо електронні сервіси. Проводимо навчання і тренінги, щоб люди мали більше можливостей, а перепон ставало менше”, – зауважує міський голова.

Чому це важливо?

  • Онлайн-платформа «Transparent Cities/Прозорі міста» дозволяє удосконалити прозорість і підзвітність місцевої влади завдяки розробленим індикаторам для 14-ти ключових сфер діяльності міста, визначених представниками програми «Transparent Cities», а саме: інформація про роботу органу місцевого самоврядування, доступ та участь, закупівлі, житлова політика, бюджетний процес, фінансова та матеріальна допомога, гранти, соціальні послуги, кадрові питання, антикорупційна політика та професійна етика, землекористування та будівельна політика, комунальні підприємства, комунальне майно, освіта, інвестиції та економічний розвиток.
  • Прозорість у діяльності міста та міських служб сприяє покращенню якості наданих послуг для населення, а також позитивно впливає на інвестиційний клімат у місті. Інвестори охоче приходять у ті міста, де простіше проводити попередній аналіз можливостей для розвитку бізнесу за допомогою відкритих даних.

Що ще варто знати?

  • Тернопіль належить до найбільш прозорих міст України. Зокрема за підсумками 2020 року наше місто увійшло до ТОП-5 Рейтингу прозорості діяльності міських рад 100 найбільш міст України.
  • Вже кілька років у Тернополі працює проєкт відкритого Громадського бюджету міста, коли самі мешканці міста самостійно пропонують проєкти з розвитку міської інфраструктури та інші суспільно важливі проєкти і визначають на що будуть витрачені кошти. Паралельно діє шкільний громадський бюджет, у формуванні беруть учні шкіл.
  • Також більше року у місті працює сервіс сіті-бот “Назар”, котрий дає можливість тернополянам за допомогою популярних месенджерів отримати низку найпоширеніших міських послуг, починаючи від сплати за комуналку і закінчуючи можливістю отримати інформацію про діяльність місцевого депутата. Нещодавно сервіс поповнився новою послугою, яка дозволяє отримати усю інформацію про оформлення персоніфікованого електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» та перевірити баланс карти.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #сергій надал, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: