Українцям додали ще одну платіжку за газ. Тепер, крім вартості самого газу, яку ми сплачуємо компанії-постачальнику, і плати за доставку газу до наших осель, потрібно ще платити за утримання внутрішньобудинкових мереж газопостачання.
В Україні вступили в силу законодавчі зміни, які це регламентують. Як говорить глава Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергій Дяченко, споживачі платили за це і раніше. Однак цей платіж був “зашитий” у тариф ЖЕКу.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Саме фахівець з ЖЕКу усував неполадки з газовими трубами, якщо такі виникали.
“Приховані платежі були завжди, ми просто про них не знали. Але в нульових стали створювати спеціалізовані підприємства при обл- або міськгазах з обслуговування прибудинкових мереж. Платити все одно доведеться тому, на чиєму балансі вони будуть – так повинно бути”, – каже Дяченко.
Звичайно, можна було і не плодити зайвих платіжок, а просто закласти плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, наприклад, у тариф від газорозподільної компанії, говорить експерт. Але не виключено, що під збір саме цих коштів будуть створені окремі фірмочки зі своїми менеджерами, заступниками менеджерів та іншими, що “присмокталися”.
При цьому обмежити апетити збирачів платежів повинна НКРЕКП. Саме вона буде встановлювати граничний розмір платежів за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Сумарну плату розподілятимуть між квартирами, якщо йдеться про багатоквартирний будинок.