В колекції польського архіву вдалось виявити раніше невідомі фото одного замку на Тернопільщині. Мова йде про замок у селі Новосілка Чортківського району. Раніше цей населений пункт носив назву Новосілка-Костюкова.
До нашого часу дійшли залишки вежі замку XVII ст. З історії замку в селі Новосілка відомо, що його звів воєвода Костюк. Твердиня мала захищати цей регіон від нападів турків.
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
Станом на сьогодні залишилися тільки руїни однієї башти і висохлі два струмки, які впадали у річку Хромову і обмивали замок.
Замок в Новосілках був знищений у 1672 році під час турецької навали. Замок пізніше не відбудовували, а розібрали на будівельний матеріал, з якого звели церкву, житлові будинки та дорогу.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/04/16/6858517f7c433a9b6579aafcf98f97a0.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/04/16/40eb07ce10ca582e2be4bf6da04a5182.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/04/16/59fa2961bc050e2906f3bac265e49fc9.jpg)
Джерело фото: www.polona.pl