В збірках польського архіву пощастило виявити знахідку столітньої давнини. Мова йде про фото мурованої церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в селі Буцнів 1910 року. Зараз цей населений пункт входить до складу Тернопільського району.

У відомостях про храм вказано, що він був зведений у 1744 році. Проте від початку належав отцям василіанам і був цервою при їх монастирі. На сучасному етапі храм є греко-католицьким.З історії святині відомо, що будівництво фінансував тогочасний буцнівський староста на ім’я Андрій Шумлянський гербу Корчак.

Також храмом опікувався магнат Микола Василь Потоцький, який у своєму заповіті для церкви отців Василіян призначив суму у розмірі 7 000 золотих.

Не менш цінним є інтер’єр храму. Адже його розписував відомий український хужожник Корнило Устиянович вкінці ХІХ ст.

Фахівці з археології помічають схожість цієї тернопільської святині із церквою Іль-Джезу в Римі. Для того, щоб нашим читачам пересвідчитись в цьому факті, радимо побувати в селі Буцневі і подивитись на святиню.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #буцнів, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #ретро, #тернопіль, #тернопільські новини, #храм
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: