Міський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до парламенту з петицією про усунення законодавчих перешкод для встановлення індивідуального опалення
Головне. Міський голова Тернополя Сергій Надал зареєстрував петицію на сторінці Верховної Ради України, в якій просить дозволити можливості всім мешканцям багатоквартирних будинків, які висловили бажання, відключитись від системи централізованого опалення і гарячого водопостачання та перейти на індивідуальне опалення.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Деталі. У петиції зазначається, що регулярне зростання вартості енергоносіїв змушує мешканців українських міст шукати шляхи оптимізації своїх витрат. Одним з методів зменшити навантаження на бюджети українських родин є від’єднання квартир у багатоквартирних будинках від систем централізованого опалення і перехід на індивідуальне опалення. Однак, громадяни України не можуть повністю реалізувати таке право через існуючі колізії в українському законодавстві. Закон вимагає, щоб згоду на від’єднання від централізованого опалення та гарячого водопостачання і встановлення індивідуального опалення дали усі без винятку мешканців будинку.
Сергій Надал пропонує парламентарям внести відповідні зміни у Закон України «Про житлово – комунальні послуги» від 09.11.2017 р. № 2189-VIII та Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України від 26.07.2019 р. № 169 «Про затвердження порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води».
Очільник Тернополя також висловив думку, що за умови спрощення підключення до індивідуального опалення, ширше впроваджуватимуться енергоощадні технології, а кожна родина зможе впливати на витрати домашнього господарства.
Нагадаємо. До міської ради Тернополя надходили чисельні звернення мешканців багатоквартирних будинків з проханням дозволити встановлення індивідуального опалення. Однак, згідно чинного законодавства, можливості місцевих рад обмежені. Зокрема досі є норми, які вимагають згоди усіх мешканців багатоквартирного будинку про перехід на індивідуальне опалення і відключення від системи централізованого опалення.