За підсумками наукового аналізу всіх випадків таких ускладнень фахівці ЕМА дійшли висновку, що згущення крові та зафіксовані випадки тромбоемболії не пов’язані із застосуванням вакцини AstraZeneca, яка є безпечною для використання та ефективною проти інфекції.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Про це повідомила виконавчий директор ЕМА Емер Кук (Emer COOKE), передає Укрінформ.
«Наш експертний комітет з безпеки медикаментів, фармакології та оцінки ризиків зробив висновки за підсумками огляду випадків утворення тромбів крові у людей, які були вакциновані AstraZeneca, вакциною проти COVID-19. Комітет дійшов чіткого наукового висновку – це є безпечна та ефективна вакцина. Вона дозволяє захистити людей від COVID-19 із зниженням ризику смертельних випадків або госпіталізацій», – наголосила керівниця ЕМА.
За її словами, ще одним висновком Комітету є те, що згадана вакцина не пов’язана зі збільшенням загального ризику випадків тромбоемболії або утворення тромбів.
Емер Кук зауважила, що станом на сьогодні близько 7 мільйонів людей були вакциновані в ЄС за допомогою вакцини AstraZeneca, і ще 11 мільйонів щеплень проведені у Великій Британії.
За її словами, наукові висновки, які були ухвалені сьогодні, надають країнам-членам ту інформацію, якої вони потребують, щоб зробити свідоме рішення щодо подальшого використання вакцини AstraZeneca в національних компаніях вакцинації.