14 січня відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації.
«Область абсолютного готова до снігопадів та зниження температур. При потребі 15 тис. тон піску і 4 тис. тон солі ми маємо 19 тис. т піску та 4.5 тис. тон солі. Цього абсолютно вистачає для цілої зими з постійними морозами. Якщо десь є не посипана дорога, то водії можуть звернутися за номером 43-11-18, після чого відбувається оперативна реакція. Для боротьби зі стихією в області залучено 4 організації, між якими рівномірно розділено райони, в кожній з них є близько 1000 працівників та 500 одиниць техніки. Також вже на цей час є 364 договори на ручну посипку проблемних ділянок», – зазначив начальника управління капітального будівництва Віктор Соколовський.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Перший заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Дем’янчук наголосив усім присутнім, про важливість даного питання, бо від нього залежать життя людей.
«Наше першочергове завдання налагодити постійний контакт зі всіма організаціями та департаментами, які відповідають за стан доріг. Коли будуть аномально низькі температури, тоді ми зможемо оперативно комунікувати й усувати проблеми в найкоротші терміни. Також надзвичайно важливо є організувати пункти обігріву та проінформувати про їхнє розташування громадськість, і в разі виникнення екстреної ситуації всі будуть знати куди звернутися», – зазначив перший заступник голови ОДА Ігор Дем’янчук.
Також йшлося про затвердження переліку хімічно небезпечних об’єктів розташованих на території Тернопільської області на 2021 рік. Зокрема, було затверджено, що цього року місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування спільно з керівниками об’єктів повинні здійснити належну організацію роботи та контроль за хімічно небезпечними об’єктами стосовно виконання заходів щодо безпечного виробництва, діяльності, утримання та безпеки робочого персоналу і населення, яке проживає у прогнозованих зонах зараження. Таких зон в Тернопільській області цього року дев’ять.
За результатами засідання було прийнято такі рішення: організувати роботу щодо розгортання на період значного зниження температури (від -10 °C і нижче) в населених пунктах мережі пунктів обігріву з дотриманням карантинних норм і забезпечити їх продуктами харчування та іншим, скласти реєстр техніки, яка може бути залучена для розчищення доріг від снігових заметів, а також реєстр волонтерів. А також, при пониженні температури повітря до аномально низьких показників забезпечити роботу соціальних служб з виявлення та надання допомоги незахищеним верствам населення для недопущення їх обмороження та загибелі.