24 грудня 2020 року члени Національної скаутської організації “Пласт” передали Вифлеємський вогонь миру Тернопільській єпархії. Символ любові та миру від тернопільських пластунів прийняли архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор і секретар єпархії протоієрей Олексій Головацький.
Керівники єпархії подякували тернопільським пластунам за можливість долучитися до передріздвяної традиції і вручили їм солодкі подарунки.
Перегляньте також:
- YAKTAK виступить у Тернополі з додатковим концертом
- У Тернополі презентували документальний фільм: “1000 днів війни. Тернопільщина”
Цього дня в єпархіальному управлінні відбулися збори благочинних. Вони доставили Вифлеємський вогонь миру, котрий символізує тепло, злагоду і добрі сподівання, у свої благочиння, щоб усі священники і миряни єпархії мали змогу відчути тепло Вифлеємської зірки.
Скаутські організації вже кілька десятиліть поширюють священний вогонь по всьому світу, щоб об’єднати всі серця та душі в Святвечір і помолитися за настання миру.
Цю передріздвяну традицію започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та всіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час.
Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени “Пласту” – Національної скаутської організації України. У скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу.
Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Водохреща – 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу вечерю.