Віхи історії. Тернопільський міськрайонний центр зайнятості

Опубліковано:
21 Грудня, 2020 о 19:13

В умовах переходу до ринкових відносин Рада Міністрів УРСР прийняла постанову від 21 грудня 1990 року № 381 “Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР”. 1 березня 1991 прийнято закон України «Про зайнятість населення», а 1 січня 2001 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціального страхування на випадок безробіття».

Тернопільський міський центр зайнятості був створений розпорядженням виконавчого комітету Тернопільської міської Ради народних депутатів від 25 липня 1991 року № 300. З перших днів і до 1999 року директором МЦЗ був Павло Дмитрович Хориняк; з липня 1999-го і до сьогодні центром керує Анатолій Васильович Куриляк. Від часу створення міського (міськрайонного) центру зайнятості і дотепер працює заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Богдана Євгенівна Мурадин.Уже в перший тиждень липня 1991 р. Тернопільський міський центр зайнятості зареєстрував 66 пошуковців роботи, 63-х із них відразу було працевлаштовано, а трьом мешканцям обласного центру надав статус безробітного. На початку діяльності міського центру зайнятості статус безробітного тут одержували одиниці, оскільки вільних робочих місць і вакантних посад було достатньо. Різке зростання безробіття почалося в 1997 р.

Міський центр зайнятості був серед ініціаторів новації в Україні щодо обслуговування безробітних – виплати допомоги по безробіттю через ощадні каси. Перша розрахунково-платіжна відомість Тернопільського міського центру на виплату такої допомоги за лютий 1993 року була виготовлена в автоматизованому режимі в ППП “Зайнятість”.

Згідно з наказом Тернопільського обласного центру зайнятості від 02 грудня 2008 року № 279 «К» змінено назву Тернопільського міського центру зайнятості на Тернопільський міськрайонний центр зайнятості.

За тридцять років діяльності Тернопільського МРЦЗ до нього за допомогою у працевлаштуванні звернулося майже 280 тисяч незайнятих мешканців міста та Тернопільського району, більшість з них мали статус безробітного та отримували допомогу по безробіттю. Понад 107,5 тисяч осіб було працевлаштовано.

Від рахівниць і паперових списків Тернопільський міськрайонний центр зайнятості пройшов шлях до сучасної європейської служби, яка, як і служба зайнятості України, має на озброєнні новітні ІТ-технології, онлайн-сервіси та платформи; діють інститути кар’єрних радників для безробітних та консультантів роботодавців; послуги надаються на засадах рекрутингу.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #центр зайнятості
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мирослав Домбрович
20:02, 14 Липня, 2024

Мирослав Домбрович: «Ворог розуміє лише силу, тому нам треба зміцнюватися та давати відсіч»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: